ZARF DOSYA

Okul ve iş hayatının koşturmacası içinde kağıtları ve başka eşyaları bir arada zarar görmeden ve kaybetmeden taşımak bazı dosya türleriyle mümkün olmayabilir. Aslında hiçbir dosya türü kağıt ürünleri dışında telefon gibi eşyaları taşımaya münasip değildir. Esneme özelliği olmayan ve tam bir kapanma sağlamayan dosyalarda eşyaların kayarak düşme ihtimali çok yüksektir. Eşyaların dökülmemesi ve güvenle taşınması için zarf dosyalar üretilmiştir. Zarf dosya veya çıtçıtlı dosya olarak adlandırılan bu dosyalar üstten veya yandan çıtçıtla kapatılır ve kapatıldığında zarf benzeri bir görünüm alır. Çıtçıtlı zarf dosyalar plastikten üretilir ve sağlam yapılarıyla tercih sebebidir. Sağlam plastikten üretilmesi sayesinde yırtılma, kopma gibi sorunlarla karşılaşılmayan zarf dosyalarda güvenle eşyalar ve evraklar taşınabilir. Bir zarf dosyanın içine gerekli kağıtlar, kalem, silgi ve hatta telefon, tablet gibi eşyalar güvenle yerleştirilebilir. Bu şekilde bir nevi el çantası gibi taşınabilen zarf dosyalar güvenle çantaya da konabilir. Sağlam plastiği sayesinde plastik zarf dosyalar içindeki kağıtların ezilmesine ve bükülmesine izin vermez. İçinde hangi eşyaların ve kağıtların olduğunu görebilmek için şeffaf zarf dosyalar da üretilmiştir.

 

ZARF DOSYA ÇEŞİTLERİ

Zarf dosya çeşitleri şeffaf veya desenli olup olmamasına, boyutlarına, plastik yapısına göre değişir. Desenli zarf dosyalar cıvıl cıvıl tasarımlarıyla dikkat çekerler. Şeffaf çıtçıtlı dosyalar ise sade tasarımlarıyla profesyonel bir görünüm sağlar. Çıtçıtlı şeffaf dosyalar renkli şeffaf plastikten üretilebilir. Bu ürünleri satın alarak sade bir şekilde şıklığı yakalayabilirsiniz.

Çıtçıtlı dosya A4 ebatında üretilebileceği gibi daha küçük zarf dosya modelleri de mevcuttur. A7 çıtçıtlı dosya ve A6 çıtçıtlı dosya küçük yapısıyla portatif bir kullanım sağlar. A5 çıtçıtlı dosya içinde yapışkanlı kağıtlar ve not kağıtları muhafaza edilebilir. En sık tercih edilen zarf dosya A4 boyutunda olandır. A4 kağıdı günlük hayatta çok sık kullanıldığı ve büyük boy defterlerin sayfaları da yaklaşık A4 ebatında olduğu için A4 zarf dosyalar oldukça popülerdir. Daha büyük boy dosya gerektiğinde ise A3 zarf dosya imdadınıza yetişir.

 

ZARF DOSYA FİYATLARI

Çıtçıtlı dosya fiyatları plastiğin kalitesine, toptan satılıp satılmamasına ve çıtçıtlı dosyanın ebatına göre değişir. Küçük çıtçıtlı dosya ve büyük çıtçıtlı dosya modelleri ihtiyaca hitap edecek şekilde üretilir. A5 zarf dosya ve A3 çıtçıtlı dosya gibi kağıt ebatlarına uygun üretilen çıtçıtlı dosyalara kağıtlarınızı ve eşyalarınızı güvenle yerleştirebilirsiniz. Özellikle lise, ortaokul, ilkokul ve üniversite sıralarındaki öğrenciler ile ofis hayatına hitap eden zarf dosya çeşitlerini kayakırtasiye.com’dan inceleyebilirsiniz. En kaliteli ve uygun fiyatlı zarf dosya – çıtçıtlı dosya çeşitlerine ulaşmak için Kaya Kırtasiye’de doğru adrestesiniz!