FİLTRELE
Ücretsiz Kargo 1.841,85 TL

LASER TONERLER

 

Özellikle okullarda ve iş yerlerinde oldukça sık kullanılan yazıcılar ve fotokopi makineleri günlük hayatımızda bir gereklilik haline gelmeye başlamıştır. Bu cihazları kullanmak için de yazıcı toneri ve fotokopi toneri bir zorunluluk haline gelmiştir. Laser toner, yazıcı ve fotokopi makinelerinde kağıt üzerinde baskı almaya yarayan bir çeşit tozdur. İlk kullanılmaya başlandığı zamanlarda sadece basit karbon tozu kullanılırken teknolojinin gelişmesiyle baskı kalitesini geliştirmek için polimer de karıştırılmaya başlanmıştır. Yazıcı içerisinde bulunan fırın sayesinde toner tozu 170-200 derece arasında ısıtılarak kağıt üzerine yapıştırılmaktadır. Tonerler bilgisayarınızdan ya da yazıcınızdan vereceğiniz talimatlar doğrultusunda baskı işlemini yapar. Mürekkepli yazıcılardan daha farklı olarak laser yazıcılarda drum adı verilen bir görüntü tamburu vardır. Dairesel hareket halinde olan tambur sayesinde, altından geçen fotokopi kağıdına toner tozları dökülür ve bu sayede istediğiniz baskı oluşur.

 

 

LASER TONER MODELLERİ

 

Laser toner modelleri oldukça çeşitlilik göstermektedir. Kullanacağınız amaca göre laser tonerinizin rengini seçebilirsiniz. Kaya Kırtasiye’de siyah toner, sarı toner, mavi toner ve kırmızı toner olmak üzere renkli toner modellerine ulaşabilirsiniz. Ayrıca birbirinden çeşitli ve kaliteli olan HP toner, Canon toner, Xerox toner, OKI toner, Epson toner modellerine de göz atabilirsiniz. Genellikle gündelik hayattaki kağıt işleri için kullanılan siyah tonerler oldukça uzun ömürlü olmakta ve doğru kullanım ile 5000 adete kadar baskı vermektedir.

 

TONER NASIL KULLANILMALIDIR?

 

Tonerinizin bittiğini çıkartmak istediğiniz baskıların artık silik ve net olmayan biçimde çıkmasından anlayabilirsiniz. Tonerinizi seçerken kullandığınız cihaz ile tonerin uyumlu olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Her marka cihazın yapısı farklılık gösterdiği için aldığınız toner cihazınıza uymayabilir. Tonerinizi değiştirirken bilen bir kişiden ya da cihazınızın internet sitesinden yardım alabilirsiniz. Toner tozu içerisinde oldukça kimyasal içerdiği için uzun süre solunmaması gerekir. Eğer toner tozu gözünüze temas ederse gözlerinizi ılık su ile 10 dakika boyunca yıkamanız gerekmektedir. Giysinize ya da vücudunuza toner tozu bulaşması halinde o bölgeyi soğuk su ile yıkayabilirsiniz.

 

TONER FİYATLARI

 

Siyah toner fiyatları ve renkli toner fiyatları seçeceğiniz markaya göre değişiklik gösterebilir. Size birbirinden farklı marka ve renk seçenekleriyle laser toner sunan Kaya Kırtasiye’de orijinal toner modellerini bulabilirsiniz. Okulunuza, evinize veya iş yerinize kaliteli toner almak için kayakirtasiye.com ile doğru adrestesiniz!