FİLTRELE

GRETUAR BIÇAĞI

Sanat ve hobi işleriyle uğraşırken kullanılan çok çeşitli alet edevat vardır. Değişik yapıdaki kalemler kağıtların ve kartonların üzerine yazılar ve desenler çizmek için kullanılır. Çeşitli boyalar renk katmak ve işi canlandırmak için kullanılır. Çeşitli makaslar kullanılarak istenilen boyutlarda ürünler kesilebilir. Bazı durumlardaysa makasla ürün kesilmez veya makasla kesince istediğimiz görüntüye ulaşamayız. Bu durumlarda kullanmak için çeşitli bıçaklar üretilmiştir. Maket bıçağı bu bıçaklardan biridir. Maket bıçağı daha kaba kesimler yapmak için kullanılan, genelde kağıt ve kartonları kesmek için kullanılan bir bıçak türüdür. Daha detay kesimler yapmak için ise başka bir bıçak türü olan gretuar bıçakları üretilmiştir. Gretuar bıçağı oldukça keskin bir bıçak türüdür. Tek hamlede birçok yüzeyi kesen gretuar bıçağı, ince ucuyla detay kesimlerde oldukça kullanışlıdır. Bu özellikleriyle gretuar bıçağı sanatsal hassas kesim bıçağı olarak de bilinir. Gretuar bıçağı ince gövde tasarımıyla tutuşu ve kullanımı kolay bir bıçak türüdür.

 

GRETUAR BIÇAĞI NERELERDE KULLANILIR?

Gretuat bıçakları, kretuar bıçağı olarak da adlandırılır. Kretuar bıçakları sadece karton ve kağıt kesiminde değil deri ve diğer kumaş türlerinin kesiminde de kullanılır. Bu tür yüzeylerde maket bıçağı kullanılmaz. Gretuar bıçağı keskin yüzeyiyle bu tarz yumuşak yüzeyler dışında seramik gibi sert yüzeylerde de kullanılır.

 

GRETUAR BIÇAĞI ÇEŞİTLERİ

Gretuar bıçağının esas özelliği keskin ve ince bir uca sahip olmasıdır. Kullanıldıkça kreatuar bıçaklarının uçlarının keskinliği gider. Bu nedenle gretuar bıçakları yedek uçlarıyla birlikte satılır. Kullanım yoğunluğuna göre 5 yedek uçlu ve 10 yedek uçlu kretuar bıçakları satılır. Ucunun sivriliği azaldıkça kolayca uç değişimi yapılarak kullanımına devam edilebilir.

Gretuar bıçaklarının gövde yapıları da değişir. Metal gövde tasarımına sahip gretuar bıçakları kesim esnasında kolayca elden kayabilir. Plastik gövdelerin kullanımı ise daha kolay ve sağlamdır.

 

GRETUAR BIÇAĞI FİYATLARI

Sanat ve hobi işlerinde vazgeçilmez ürünlerden birisi olan gretuar bıçağının kullanım alanı bununla sınırlı değildir. Kumaş yüzeylerde ve daha sert yüzeylerde de sıklıkla kullanılan gretuar bıçakları, iş yapımında da detay kısımlarda son derece gereklidir. Siz de en kaliteli ve uygun fiyatlı gretuar bıçaklarını satın almak için kayakırtasiye.com’ u incelemeyi unutmayın. Kaya Kırtasiye güvencesiyle dilediğiniz kretuar bıçağı çeşidine gönül rahatlığıyla ulaşın!