Fon Kartonları

Fon kartonları okullarda ve anaokullarında sıklıkla kullanılan renkli bir kırtasiye malzemesidir. Bir çeşit kağıt olan fon kartonu çok çeşitli renklere ve desenlere sahiptir. Çocuklarda motor becerilerin gelişimi için okullarda öğretmenlerin gözetiminde sıklıkla kesilerek ve şekil verilerek kullanılır. Fon kartonlarının kullanım alanına ve ihtiyaca göre pek çok boyutu bulunur. A3, A4, A6 boyutlarında satılan fon kartonları ihtiyaç durumuna göre satın alınarak kullanılır.

Fon kartonları çeşitli boyutlarda olabileceği gibi oldukça çeşitli renklerde de olabilir. Renkli fon kartonu özellikle küçük yaştaki çocukların dikkatini çekerek yaratıcılıklarını ve ince motor becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur. Çocuklar fon kartonlarını çeşitli figürlerde keserek üzerlerine bir şeyler çizip daha sonra sergilenmesini sağlayabilir veya üç boyutlu bir hale de getirebilir. Okul çağındaki çocuklar çok çeşitli fon kartonu renkleri ile çeşitli figürler yaratarak sanatsal yanlarını ve hayal güçlerini geliştirirler. Çocuklar tarafından hazırlanan ürünler sonrasında öğretmen ve veliler tarafından sergilenerek özgüvenlerinin gelişimine katkı sağlanabilir. Fon kartonları sadece çocuklarda elişi yeteneğini geliştirmekle kalmaz, daha büyük yaştaki çocuklar da büyük boy fon kartonu yardımıyla çeşitli performans ve proje ödevi sunumları yaparlar.

Mukavvalar

Mukavvalar ve kartonlar birbirine oldukça benzerdir. Karton ve mukavvalar sıradan bir kağıda göre daha kalındır ancak mukavvalar kartondan da daha kalın bir yapıdadır. Bu dayanıklı yapısı sayesinde maketler gibi daha dayanıklı ürünler oluşturmada oldukça işe yarar. Okullarda öğrencilerin yaratıcılıklarını geliştirmesinde de oldukça kullanışlıdır. Daha büyük yaştaki öğrencilerin proje ve performans ödevi sunumlarında fon kartonlar gibi sıklıkla kullanılan bir kırtasiye malzemesidir. Mukavva çeşitleri genellikle renklerine ve boyutlarına göredir. İhtiyaca göre mukavva boyutları oldukça çeşitlidir.35x50 mukavva, 50x70 mukavva,70x100 mukavva ,100x150 mukavva gibi mukavva boyutları vardır.

Fon Karton ve Mukavva Fiyatları

Fon karton ve mukavva, fiyatlarının oldukça düşük olmaları sebebiyle okul hayatının vazgeçilmezleridir. Genel olarak uygun bir fiyat aralığında bulunan fon kartonu ve mukavvalar, boyutları ve sayıları ile fiyatlarında değişiklik gösterir. Fon kartonları; renkleri, simli olup olmamalarına göre de fiyatlarında değişiklik gösterir. Uygun fiyata ve yüksek kalitede fon karton ve mukavva satın almak için kayakırtasiye.com’ u incelemeyi unutmayın. Kaya Kırtasiye güvencesiyle en uygun ve kaliteli fon kartonu ve mukavvaya ulaşın!