Elişi Kağıdı Nedir?

Elişi kağıdı özellikle okul dönemindeki ve okul öncesi dönemdeki çocuklarda motor becerileri geliştirmek, hayal gücü geliştirmek ve özgüven geliştirmek için kullanılan; çeşitli renk ve desenleri bulunan bir yüzü parlak bir kağıt türüdür. Boyutları genellikle A4 kağıdı büyüklüğündedir. Erken okul dönemi ve okul öncesi dönemde oldukça ciddi yere sahip olan elişi kağıdı hem zevkli hem de öğreticidir. Sıklıkla okullarda aktivite ve ödev yaparken ve ayrıca origami yaparken de kullanılan elişi kağıdı, çocukların sanatsal yönünün gelişiminde de oldukça önemli bir yere sahiptir. Çocukların estetik ve dikkat çekici elişi kağıtlarıyla ürettikleri ürünler, aileleri ve öğretmenleri tarafından evde ve okulda sergilenerek özgüvenlerine katkı sağlanabilir.

Elişi Kağıdı Modelleri

Elişi kağıdı modelleri oldukça çeşitlidir. Örneğin renkli elişi kağıdı canlı renkleriyle küçük çocukların dikkatini çekerken, desenli elişi kağıdı üzerinde kendiliğinden olan desenleriyle yapılan elişini oldukça dikkat çekici ve güzel bir hale getirir. Simli elişi kağıdı , parlak yapıları ile hem yapılan işin daha estetik görünmesinde hem de çocukları elişi yapımına yönlendirmede kolaylık sağlar. Sitemizde bulunan sihirli kağıtları kullanarak da eğlenerek ürünler ortaya çıkarılabilir. Bu çok çeşitli elişi kağıtlarını çocuklar bir arada kullanarak sanatsal yönlerini özgür bırakabilir ve göz alıcı eserler ortaya çıkarabilir.

Elişi Kağıdı Nasıl Kullanılır?

Elişi kağıtlarını çocuklar okulda öğretmenleri gözetiminde veya tek başlarına kağıttan çeşitli şekiller üretmek için kullanırlar. Makasla çeşitli figürleri elişi kağıdından kesip, bu figürleri yapıştırıcılarla yapıştırarak hayal güçlerini geliştirirler. Bir yüzünün parlak olması oluşturulan ürünlerin daha estetik olmasını ve göze daha çok hitap etmesini sağlar. Elişi kağıtlarının ince bir yapısı vardır, bu ince yapı sayesinde şekil almaları oldukça kolaydır; bu nedenle çocukların kullanımına oldukça uygundur.

Elişi Kağıtları Fiyatları

Elişi kağıdı fiyatları ürünün pek çok özelliğine göre değişir. Ürünün üzerindeki desenlere ve simlere, ürünün kalitesine, kutunun içindeki ürün sayısına göre elişi kağıtları belli bir fiyat aralığına sahiptir. Ama elişi kağıtları diğer elişi malzemelerine göre genel olarak uygun bir fiyat aralığında satılır. Çocukların eğlenirken öğrenmesini ve dikkatlerini çekmesini sağlayan elişi kağıtlarını, en yüksek kalite ve en düşük fiyata kayakırtasiye.com’ da inceleyebilirsiniz. Kaya Kırtasiye güvencesiyle elişi kağıtları satın alarak çocuklarınızın gelişimine katkıda bulunabilirsiniz. Elişi kağıdı için doğru adrestesiniz!