FİLTRELE

TAHTA KALEMİ MÜREKKEPLERİ

Günümüzde okullarda öncelerden beri kullanılan kara tahtadan beyaz tahtaya geçiş yapılmıştır. Çeşitli boyutlarda bulunan beyaz tahtalar sadece okullarda değil ofis gibi farklı alanlarda da kullanılmaktadır. Tahta kalemi ise parlak yüzeyli yazı tahtalarına bir şeyler çizmek ya da yazmak için kullanılan kalem türüdür. İçerisindeki tahta kalemi mürekkebi ise kolayca silinebilen bir mürekkeptir. Günümüzde oldukça yaygın kullanılan beyaz tahtalar beraberinde tahta kalem mürekkebini de bir ihtiyaç olmuştur. Beyaz tahta kalemi mürekkebi sadece tek renk olmayıp birden fazla renkte üretilmektedir. Birden fazla renk olması özellikle derslerde pek çok işe yaramaktadır. Bazı konuların karışmaması ya da soru ile cevabın karışmaması için farklı renkler tercih edilmektedir. Farklı alanlarda bulunan kişilerce kullanılan ve talep edilen beyaz tahta mürekkebi oldukça kolay kullanılabilir bir üründür.

 

TAHTA KALEMİ MÜREKKEBİ ÇEŞİTLERİ

Okullarda, eğitim kurumlarında ve iş yerlerinde sıkça kullanılan yazı tahtası kalem mürekkebi birçok çeşitte bulunmaktadır. En çok kullanılan tahta kalemi mürekkepleri ise siyah, mavi ve kırmızı renkleridir. En kaliteli seçenekleri sunmaya çalışan Kaya Kırtasiye’de Picador mürekkep, Brons tahta kalemi mürekkebi, Trix mürekkep ve Edding mürekkep çeşitlerini bulunmaktadır. Beyaz tahta kalemi kullananlar arasında en çok tercih edilen Edding bt30 mürekkep, Edding mürekkep 100 ml ve diğer mürekkep çeşitlerini bulabilirsiniz.

 

TAHTA KALEMİ NASIL DOLDURULUR?

Tahta kaleminizin mürekkebi bittiği zaman kalemi yeniden doldurarak uzun süre kullanıma uygun hale getirebilirsiniz. Tahta kalemlerinin yapısı markasına göre değişse de kolaylıkla doldurulabilirler. Tahta kaleminizin üstte kapağı var ise bu kapağı açarak mürekkebi doldurabilirsiniz. Arkasından açarak tüpe ulaşabilecek bir kaleme sahipseniz tüpü çıkarıp doldurduktan sonra tüp dik olacak şekilde kalemi kapatınız. Tahta kalemini doldururken kıyafete bulaşması mümkündür. Böyle bir durumda bir beze az miktar alkol dökerek lekeyi silebilirsiniz. Eğer alkol yok ise diş macunu ile maden suyunu karıştırarak lekeli yüzeye uygulayabilirsiniz.

 

TAHTA KALEMİ MÜREKKEBİ FİYATLARI

Tahta kalemi mürekkebi fiyatları seçeceğiniz ürünün markasına ve modeline göre değişiklik göstermektedir. Seçeneklere göz attıktan sonra kolaylıkla size uygun olan tahta kalemi mürekkebini bulabilirsiniz. Siz de kaliteli kalem mürekkep çeşitlerini uygun fiyatlarla edinmek istiyorsanız kayakirtasiye.com ile doğru adrestesiniz!