FİLTRELE

ÖĞRENCİ MAKASLARI

Makas, insanlar tarafından yüzyıllardır kullanılan ve birçok ihtiyaca cevap veren bir gereçtir. 19.yüzılda ise daha sade hale getirilen makasın seri üretimine başlanmıştır. Makasın genel işlevi cisimlerin istenilen biçimlerde kesilmesini sağlamaktır. Hem günlük hayatta hem de profesyonel iş hayatında sıklıkla kullanılan makas çeşitleri oldukça farklı amaçlar için kullanılabilmektedir. Ev işlerinde, dikiş yaparken, okulda, giysileri onarırken, saç keserken sargı bezi keserken ve daha birçok işi yaparken makas yardımcı olmaktadır. Özellikle günlük hayatta birçok kağıt işiyle uğraşan çalışanlar ve yaratıcı ödevler yapmaya çalışan öğrenciler için oldukça gerekli bir gereçtir. Küçük boyuta sahip olan makasları ihtiyacınız olan yerde kullanabilir ve yanınızda taşıyabilirsiniz.

 

MAKAS ÇEŞİTLERİ

Makas çeşitleri kullanım alanlarına göre farklılık göstermektedirler. En sık kullanılan kağıt makası, kağıt haricinde plastik, naylon, karton gibi yüzeylerde de kullanılmaktadır. Öğrenci makasları da genelde kağıt makası olarak bahsettiğimiz makas türüdür. Çocukların doğru bir biçimde makas kullanabilmesi için ise çocuklar için makas üretilmiştir. Doğru biçimde makas kullanabilmek ayrıca, aynı parmak ve kaslar kullanıldığı için çocukların yazı yazmalarını da kolaylaştırmaktadır. Küçük parmaklara sahip çocuklar için çocuk makası, makas kullanmayı oldukça kolaylaştıracaktır. Çocuklar için üretilen tavşan figürlü küt uçlu makas ise tasarımıyla çocukların dikkatini çekmekte ve kullanma hevesi yaratmaktadır. Korumalı makas türleri ise çocuğunuzun eline rahatça oturur. Çocuğunuz yaratıcı aktivitelerinde korumalı makas kullanırken güvenliği de sağlanmış olur. Solak çocuklar için tasarlanan solak çocuk makasları olduğu gibi daha büyük yaştaki öğrenciler için de sol el makası bulunmaktadır. Cetvelli makas ise öğrencilerin ve çocukların kestiği yüzeyi ölçerek kesmesine yardımcı olmaktadır. Yapılacak ödevler ve süslemeler için oldukça tercih edilen şekilli makaslar ise kestiği yerde şekiller bırakarak hoş bir görüntü yaratır. Küçük yaştaki çocuklar birçok kırtasiye eşyasını okulda kaybedebilmektedir. Bu yüzden isimlikli makas tercih ederek bunun önüne geçebilirsiniz.

 

MAKAS FİYATLARI

Makas fiyatları, seçeceğiniz makasın türüne ve markasına göre değişiklik göstermektedir. Size kaliteli seçenekleri sunan Kaya Kırtasiye’ye göz atarak çocuğunuzun ihtiyacına uygun bir makas tercih edebilirsiniz. Çocuğunuz ya da kendiniz için makas arıyorsanız en iyi kırtasiye ürünlerine sahip kayakirtasiye.com ile doğru adrestesiniz!