FİLTRELE

SİLGİLER

Kırtasiye ürünleri denince ilk sıralarda aklımıza gelen silgi; kalemle çizilmiş veya yazılmış resimleri, yazıları silmeye yarayan bir üründür. Hayatımıza çocukluk yaşlarımızdan itibaren giren silgileri, eğitim hatta iş hayatımız boyunca da sıklıkla kullanmaya devam ederiz. Küçümsenemeyecek ölçüde hayatımızı kolaylaştıran silgiler zamanla daha da yaygınlaşmıştır. Sürekli olarak yazı yazdığımız ya da bir şeyler çizdiğimiz hayatımızda silgi artık bir zorunluluk haline gelmiştir. Kalem kullanırken istediğimiz gibi olmayan şekilleri ya da yazıları silmeye yardımcı olarak büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Silgi, genelde a4 kağıdı, sınav kağıdı, karton gibi yüzeylerde kullanılsa da yazı yazılan birçok yüzey üzerinde de kullanılabilir. Silginin etkili bir şekilde silmesinde ise; silginin kalitesi, kullanılan kalemin sertliği, kalemin rengi ve kullanan kişinin yazış şekli oldukça etkili olmaktadır.

 

SİLGİ ÇEŞİTLERİ

Kırtasiye ürünleri çok çeşitli olsa da silgiler en çok kullanılan kırtasiye ürünleri arasında yer almaktadır. Kurtarıcı bir görev gören silgilerin birçok çeşidi bulunmaktadır. En iyi silgi modellerini size sunmak isteyen Kaya Kırtasiye’de oldukça farklı seçenek bulunmaktadır. Çokça tercih edilen markalardan biri olan Faber Castell’in en çok kullanılan; Faber Castell siyah silgi, Faber Castell beyaz silgi, Faber Castell hamur silgi, siyah büyük silgi, Faber Castell mavi silgi gibi çeşitleri ve diğer Faber Castell silgi çeşitlerini bulabilirsiniz. Teknik çizimlerde oldukça tercih edilen kalem silgi modelleri de kaliteli seçenekleriyle bulunmaktadır. Silka silgi çeşitlerini ise; pastel renklerde, kırmızı, siyah, neon renklerde, insan şekilli ve emoji şekilli olmak üzere eğlenceli seçeneklerle bulabilirsiniz. Ayrıca bu silgi çeşitleri 20’li, 24’lü, 30’lu, 36’lı ya da tek olarak tercih edilebilir.

 

HAMUR SİLGİ NE İŞE YARAR?

Hamur biçiminde bir silgi türü olan hamur silgi, bu özelliği nedeniyle her şekle sokulabilir. Genel olarak teknik çizimler ve karakalem çizim yapan kişilerce tercih edilir. Hamur silgi diğer silgiler gibi kullandıkça toz olmaz bu nedenle oldukça uzun ömürlüdür. Silginiz siyaha dönmeye başladıkça kullanım ömrünün bittiğini anlayabilirsiniz. Hamur silgi az da olsa içerisinde kimyasal ve renklendirici bulundurur bu yüzden kullandıktan sonra ellerinizi yıkamakta fayda vardır.

 

SİLGİ FİYATLARI

Silgi fiyatları tercih ettiğiniz ürünün markasına, boyutuna ve adedine göre değişiklik göstermektedir. Çizimlerinizi ve yazılarınızı güzel bir biçimde silebilmek için kaliteli silgi arıyorsanız kayakirtasiye.com ile doğru adrestesiniz! Birçok çeşidi ve markayı bir ara sunan Kaya Kırtasiye’de size uygun olan ürünü kolaylıkla bulabilirsiniz.