FİLTRELE

ISTAMPA MÜREKKEBİ

Resmi kurumlarda ve sivil kurumlarda belgeleri onaylamak ve takibini yapmak gerekir. Aynı işyeri içinde dahi evraka onay veren kişinin hangi çalışan olduğu önem taşır ve her çalışanın yetki alanı farklıdır. Evrak yoğunluğunun fazla olduğu bu yerlerde her kağıdın altına kurumun ismi, onaylayan kişinin ismi gibi bilgilerin tek tek yazılması yorucu ve zaman kaybettiricidir. Bu durumlarda kullanılmak üzere kaşeler ve mühürler üretilmiştir. Mührün tarihi kaşeden çok daha eskiye dayanır. Kaşenin sahip olduğu kendinden mürekkepli mekanizma çok kullanışlıdır ve otomatik kaşeler yaygın olarak kullanılır. İçine mürekkep doldurulduktan sonra gerekli alana bastırılan kaşelerin mürekkebi uzun ömürlüdür ve mekanizma içinde kaldığı için kolay kolay kurumaz. Mühürler ise tek başına kullanılamaz. Mühür tek başına tabanına gerekli simge ve yazıların işlendiği bir alettir ama tek başına kağıt üzerinde bir iz bırakamaz. Mühür ve kaşeleri kullanmak için öncelikle ıstampaya bastırmak gerekir. Istampa ise küçük bir kutu içinde yerleştirilmiş özel bir süngerden oluşan ve mühür kullanımında elzem olan bir eşyadır.

 

ISTAMPA MÜREKKEBİ NİÇİN KULLANILIR?

Istampa kutusu değişik maddelerden yapılabilir. Metal ıstampa ve plastik ıstampa olarak 2 çeşitte satılan ıstampaların içinde muhakkak bir ıstampa süngeri bulunur. Alındığı anda hazır olarak kullanıma başlayabilmek için kendinden mürekkepli ıstampalar üretilirken mürekkepsiz ıstampalar da satılır. Bu ürünlerin işlev görmesi için önce süngerine ıstampa mürekkebi dökmek gerekir. Istampa mürekkebi ıstampadan ayrı olarak satılır. Kendinden mürekkepli ıstampaların da bir noktada mürekkepleri kullanım dahilinde bitecektir ve mürekkebinin yenilenmesi gerekir. Istampa mürekkebi satın alarak her seferinde yeni bir ıstampa kutusu alma gerekliliği kalmaz. Istampa mürekkepleri çeşitli renklerde satılır. Sitemizden ve mağazamızdan siyah ıstampa mürekkebi, kırmızı ıstampa mürekkebi, mavi ıstampa mürekkebi, yeşil ıstampa mürekkebi ve gül kurusu ıstampa mürekkebi renklerine ulaşabilirsiniz.

 

ISTAMPA MÜREKKEBİ FİYATLARI

Istampa mürekkebi fiyatları ürünün boyutuna, kalitesine ve markasına göre değişir. Sitemizden ve mağazalarımızdan Pelikan ıstampa mürekkebi,  Trodat ıstampa mürekkebi, Noris ıstampa mürekkebi, Picador ıstampa mürekkebi ve Brons ıstampa mürekkebi gibi çeşitli markalara ait ıstampa mürekkep çeşitleri kayakırtasiye.com’ da mevcuttur. Kaya Kırtasiye güvencesiyle yüksek kalitede ıstampa mürekkeplerini uygun fiyat avantajıyla satın alın!