FİLTRELE

OTOMATİK KAŞELER

Kaşe; yazı, çizim ve logo benzeri bilgilerin düzenli kullanımı sağlamak için kullanılan bir gereçtir. Genelde resmi evraklar için kullanılan bir tür mühürdür. Firmalar için kaşelerde genelde firma bilgileri bulunsa da işlendi, örnektir, aslı gibi kaşeler de oldukça kullanılmaktadır. Sadece işlerde değil öğretmenlerce de kullanılan öğretmen kaşesinde aferin, geçti, okundu gibi ifadeler yer almaktadır. Bazı meslek gruplarında ise doktor kaşesi gibi kişiye özel kaşeler tercih edilmektedir. Sap kaşeleri kullanabilmek için kaşeyi mürekkep ıstampası ile ıslatmak gerekirken otomatik kaşelerde böyle bir şeye ihtiyaç yoktur. Otomatik kaşe, eski tip kaşelerin kendinden mürekkepli hale getirilerek geliştirilmiş halidir. Genelde dikdörtgen otomatik köşeler tercih edilse de kare kaşe ve yuvarlak kaşeler de oldukça yaygındır. Günümüzde kullanımı oldukça yaygın olan otomatik kaşeler içerisinde sabit bir mesaj bulundurur. Pek çok sektörde kullanılan otomatik kaşeler bu yüzden genelde onaylama ya da reddetme amaçlı kullanılır.

 

OTOMATİK KAŞE MODELLERİ

Küçük ya da büyük her türlü firma için bir ihtiyaç olan kaşeler birçok çeşitte bulunmaktadır. Kendinden mürekkepli olan ve en çok kullanılan kaşe çeşidi olan otomatik kaşeler Kaya Kırtasiye’de kaşe çeşitlerini; otomatik yuvarlak kaşe, profesyonel ofis kaşesi, tarih kaşesi ve trodat kaşe seçenekleriyle bulabilirsiniz. Otomatik kaşeler tekrar doldurulması mümkün olan mühürlerdir. Kaliteli bir otomatik kaşe seçimi yaparak uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz.

 

OTOMATİK KAŞE NASIL DOLDURULUR?

Otomatik kaşenizin mürekkebinin bittiğini silik olarak basmaya başlamasından anlayabilirsiniz. Otomatik kaşelerin genelde ortasında ince bir pencereye benzeyen alan bulunmaktadır. Bu alana hafifçe bastırarak kartuşu arka taraftan çıkarabilirsiniz. Çıkardığınız kartuşun içinde yer alan keçe bölgeye birkaç damla ıstampa mürekkebi veya kartuş mürekkebi koyarak otomatik kartuşunuzu yeniden doldurabilirsiniz.

 

OTOMATİK KAŞENİN ÜZERİNDE HANGİ BİLGİLER YER ALIR?

Otomatik kaşelerin üzerinde genelde firmanın resmi bilgileri yer alır. Bazı alanlarda kullanılacak kaşelerde ise bulunması gereken bilgiler kanunen belirtilmiştir. Örneğin doktorların kullanacağı kaşelerde kurum adı, doktorun unvanı, adı ve soy adı bulunmalıdır. Bunun dışında daha az resmi olan şahsi kaşelerde ise genelde şekil, logo, isim, soy isim ve unvan gibi bilgiler yer almaktadır.

 

OTOMATİK KAŞE FİYATLARI

Otomatik kaşe fiyatları seçeceğiniz kaşenin modeline ve markasına göre değişiklik göstermektedir. Size en kaliteli ürünleri sunmaya çalışan Kaya Kırtasiye’de birçok seçeneğe göz atarak ihtiyacınıza uygun olan otomatik kaşeyi bulabilirsiniz. Eğer siz de ofisinize otomatik kartuş arıyorsanız kayakirtasiye.com ile doğru adrestesiniz!