FİLTRELE

SİLİKON TABANCASI VE YEDEKLERİ

Silikon tabancası silikonu likit formda bir yapıştırıcıdır ve plastik bazlıdır. Dışardan bakıldığında jele benzeyen silikon solvent içermediği için çevreye zarar vermez. Oldukça esnek olan silikon kuruduktan sonra da esnekliğini korumaya devam eden bir yapıştırıcı türüdür. Silikonlar ayrıca yüksek sıcaklığa, düşük sıcaklığa, hava koşullarına, kimyasallara ve diğer dış etmenlere karşı dayanıklıdır. Silikonu uygulamak için ise silikon tabancası tercih edilmektedir. Silikon tabancaları ise soğuk ve sıcak silikon tabancası olarak ayrılmaktadır. Sıcak silikon tabancaları genelde kablolu olup elektrikle çalışır. Gövde, tetik, akış ve ısınma gövdesi gibi metal bölümlerden oluşur. Kullanırken dikkat isteyen elektrikli silikon tabancası eriyen silikon nedeniyle yanıklara sebep olabilir. Soğuk silikon tabancasında ise bu tür bir risk yoktur. Çünkü soğuk silikon tabancalarında, silikon sıvı halde tüpün içinde yer alır. En çok ahşap ve metal yüzeylerde kullanılan sıcak silikon makinesi ısıya dayanıklı yüzeylere kullanılır. Her evin ihtiyacı haline gelen sıcak silikon tabancaları birçok alanda kullanılabilir, evde kırılmış ya da yıpranmış olan yüzeyler için uygulanabilir.

 

SİLİKON TABANCASI VE YEDEKLERİ ÇEŞİTLERİ

Mum tabancası olarak da bilinen silikon tabancası seçenekleri oldukça çeşitlidir. Mikro silikon tabancası, Rapid silikon tabancası, desenli silikon tabancası, küçük silikon tabancası, ince uçlu silikon tabancası, pilli sarjlı silikon tabancası ve daha birçok watt seçeneğine sahip sıcak mum silikon tabancası seçeneklerini Kaya Kırtasiye’de bulabilirsiniz.  Silikon tabancasının içine konulan silikonlar ise farklı çeşitlerde mevcuttur. Yapmak istediğiniz işe göre; ince mum, kalın mum, altın ve gümüş simli silikon, 12 mm renkli silikon, 7 mm simli silikon ve 7 mm renkli silikon seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz. Ayrıca simli ve renkli silikon mum çeşitleriyle işinize renk katabilirsiniz.

 

SİLİKON TABANCASI NASIL KULLANILIR?

Sıcak silikon tabancası kullanırken uygulanacak yüzeyin kuru ve temiz olmasına dikkat edilmelidir. Silikon mumu tabancanın içine yerleştirilip yuvaya iyice girmesi sağlanır. Tabanca fişe takılır ve silikon mumunun kullanılacak ısıya gelmesi beklenir.  Yeterli ısıya geldiğinde ise tetiğe basılarak yüzeye sıkılması sağlanır.  Silikon tabancasının kullanırken ucunun kabloya değmemesine dikkat edilmelidir aksi halde kısa devre olmak üzere istenmeyen sonuçlar meydana gelebilir. Silikon kuruyana kadar yüksek sıcaklığını muhafaza ettiği için kuruyana kadar çıplak ten ile temas etmemesi gerekmektedir.

 

SİLİKON TABANCASI VE YEDEKLERİ FİYATLARI

Silikon tabancası fiyatları seçeceğiniz ürünün markasına ve modeline göre değişiklik göstermektedir. Sıcak silikon tabancası fiyatlarının oldukça uygun olarak yer aldığı Kaya Kırtasiye ‘de birçok çeşidi gözden geçirebilirsiniz. Eğer siz de silikon ve tabancası ürünlerini satın almak istiyorsanız kaliteli seçeneklere sahip kayakirtasiye.com ile doğru adrestesiniz!