FİLTRELE

OYUN HAMURLARI VE KİLLER

Oyun hamuru kolayca şekil alabilen ve farklı renklerde bulunan bir hamur çeşididir. Çocukların severek oynadığı oyun hamurlarının yapışı gerçek hamura oldukça benzemektedir. Oyun hamuru oyunları oynayarak çocuklar eğlenceli vakit geçirdiği gibi yeteneklerini de ortaya koyarlar. Çocuklar açısından yaratıcılığı geliştirmeye büyük bir katkısı olan oyun hamurlarının, fiziksel anlamda çocukların parmak kaslarının gelişimine katkı sağladığı gibi zihinsel olarak da motor becerilerinin gelişimine yardımcı olduğu söylenebilir. Çocuk oyun hamurlarının yumuşak formda olması çocukların kolayca şekil verebilmesi açısından önemlidir. Ayrıca tercih edilecek oyun hamurun çocukların sağlığı açısından da uygun olması gerekir.  Sağlıksız oyun hamurları, sürekli oyun hamuru ile temas eden çocukların sağlığı açısından bir tehdit oluşturabilir. Çocuklar oyun hamurları ile kendileri oyun yaratabilecekleri gibi oyun hamuru kalıbı kullanarak da şekiller yapabilirler. Halk arasında kurumayan hamur olarak da bilinen model hamuru ise kil ya da kaolinden üretilen bir üründür. Genelde sanatçılar tarafından daha az efor kullanarak daha kaliteli sonuçlar ortaya konması amacıyla kullanılmaktadır. Sanat kili ise ev dekorasyonlarında ve hobi çalışmalarında sıkça kullanılan bir üründür. Hamur kıvamındadır ve kolayca şekil alabilir. Sihirli kum olarak da bilinen kinetik kum ise ıslak yapıda olması ve asla kurumaması ile çocukların oldukça dikkatini çekmektedir.  Asla cilde yapışmayan bu kum türünü evde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 

OYUN HAMURU VE KİL ÇEŞİTLERİ

Çocukların oyun zamanlarında oldukça önemli bir yeri olan oyun hamurlarının birçok çeşidi bulunmaktadır. Fazlasıyla renge sahip oyun hamurları ile çocuklar farklı renkler kullanarak diledikleri şekilleri yapabilirler. Oyun hamurlarını tekli tercih edebileceğiniz gibi 12’li, 4’lü, 3’lü ya da 6’lı hamur seti olarak da tercih edebilirsiniz.  Ayrıca birçok çeşitli parçadan oluşan oyun hamuru kalıp seti ile çocuklarınız birçok şekil elde ederek eğlenebilirler. Kurumayan oyun hamuru ile de çocuğunuzun eğlencesinin daha uzun sürmesini sağlayabilirsiniz. Birçok kaliteli oyun hamuru çeşidini barındıran Kaya Kırtasiye’de; Lets oyun hamuru, Alpino oyun hamuru, Playdoh hamur ve Faber castell oyun hamuru   seçenekleri bulunmaktadır. Model hamurları ise birbirinden farklı renkleriyle bulunmaktadır. İstediğiniz renklerle yaratıcılığınızı konuşturarak eserinizi ortaya koyabilirsiniz. Eserlerinizde size oldukça kolaylık sağlayacak sanat kili çeşitleri ise; mavi, yeşil, pembe, beyaz, sarı, kırmızı, siyah, bej, mürdüm, mor, lavanta ve daha birçok renk seçeneği ile bulunmaktadır. Çocuklarınızın evde rahatça kinetik kumla oynayabilmesi için birbirinden renkli kinetik kum seçenekleri, kinetik kum havuzu ve kinetik kum kalıbı da bulunmaktadır.

 

OYUN HAMURU VE KİL FİYATLARI

Oyun hamuru fiyatları, kil fiyatları ve kinetik kum fiyatları seçeceğiniz ürünün markasına göre değişiklik göstermektedir. Çocuğunuzun eğlenceli vakitleri ya da kendi hobileriniz için oyun hamuru veya kil arıyorsanız kayakirtasiye.com ile doğru adrestesiniz! Size uygun olan ürünü seçerek kendinize ve çocuğunuza keyifli vakit yaratabilirsiniz.