FİLTRELE

YAZI MÜREKKEBİ

Yazı yazmak için kullanılan en şık kalem tercihlerinden biri dolma kalemdir. Dolma kalem tükenmez kalem ve pilot kalem gibi mürekkepli bir kalem çeşididir Dolma kalemler şık görünüşleriyle yazı yazan elde harika bir görüntü oluştururlar. Kaliteli dolma kalem, kullanan kişi hakkında da çevredekilere fikir verir. Dolma kalemler insanlar üzerine güçlü bir intiba bırakmak için kullanılabilecek aksesuarlardan birisidir. Dolma kalemler tarafından yazılan yazı veya atılan imza diğer kalem çeşitlerine göre daha etkileyici ve güçlü durur. Bu nedenle dolma kalem iş hayatında bir çeşit statü göstergesi gibidir. Dolma kalem uzun ömürlü bir kalem çeşididir. Gerekli bakımları yaparak, içine de kartuş ve mürekkep yerleştirerek uzun yıllar dolma kaleminizi kullanabilirsiniz. Dolma kalemin kullanım kolaylıklarından birisi değişik çalışma mekanizması sayesinde kalemi kağıda bastırmaya gerek kalmadan yazı yazılmasını sağlamasıdır. Dolma kalemle yazılan yazının görünüşünü ve kalem kullanım konforunu etkileyen etkenlerden bir diğeri içindeki mürekkeptir. Mürekkep seçimi dolma kalem seçimi kadar önemlidir. Kalitesiz bir yazı mürekkebi çevreye bulaşma sorunu yapabilir, bu da hazırlanan belge ve evrakların mahvolmasına neden olabilir. Kaliteli bir kalem mürekkebi güçlü duruşu ve sorunsuz kullanım avantajıyla oldukça yararlıdır.

 

YAZI MÜREKKEBİ ÇEŞİTLERİ

Mürekkep çeşitleri markasına, kalitesine, rengine, mürekkep ml’sine göre değişir. Kaliteli bir mürekkep rahat bir yazma deneyimi sunar ayrıca çevreye ve diğer sayfalara bulaşma yapmaz. Eskiden beri siyah mürekkep kullanılırken son yıllarda renkli dolma kalem mürekkepleri de üretilmiştir. Dilerseniz renkli dolma kalem mürekkebi alarak kaleminizi o renk mürekkeple doldurabilirsiniz. Mavi mürekkep de siyah mürekkebin ardından en sık tercih edilen renklerdendir. Dolma kalem doldurma işlemiyle uzun yıllar kullanılabilen ve parasının hakkını veren dolma kalemler sıklıkla tercih edilir. Mürekkepli dolma kalemler olduğu gibi, kartuşla çalışan dolma kalemler de vardır. Bu türdeki dolma kalemlere uygun dolma kalem kartuşu çeşitlerine sitemizden ve mağazamızdan ulaşabilirsiniz.

 

YAZI MÜREKKEBİ FİYATLARI

Mürekkep fiyatları kalitesine, markasına, ürünün ml’sine göre değişir. Kaya Kırtasiye’den Kaweco Mürekkep, Parker Mürekkep, Pelikan Mürekkep gibi markaların kaliteli mürekkep çeşitlerini ve renklerini inceleyebilirsiniz. En kaliteli ve en iyi dolma kalem mürekkebine kayakırtasiye.com güvencesiyle ulaşabilirsiniz!