FİLTRELE

EĞİTİCİ OYUNCAKLAR

Çocuklar her dönemde oyun oynamayı çok severler. Oyun çağındaki çocuklar için çeşitli evrelere uygun oyuncaklar üretilmiştir. Çocuğun her yaşta ve evrede oynayabileceği, eğlenebileceği oyuncaklar farklıdır. 1 yaşındaki bir çocuktan 6 yaşa uygun bir oyuncakla oynaması beklenemez. Yaş grubuna uygun oyuncaklar alınarak çocuğun gelişimi desteklenebilir. Küçük yaştaki çocuklar öğrenmeye ve öğrendiklerini uygulamaya çok yatkındır. Sürekli bir şeyleri inceler ve ardından taklit etmeye çalışırlar. Onların doğal olan bu merakını eğlenceli oyuncaklarla destekleyip gelişimlerine katkı sağlamak ise ebeveynlerinin elindedir. Çocuğun içinde olduğu döneme uygun alınan oyuncaklar ile çocuğunuzun bedensel ve fiziksel gelişimine muazzam katkılar sağlayabilirsiniz. Oyuncaklar çocukların hayal gücünü, oyun kurma yeteneklerini, motor becerilerini, dikkat ve odaklanma yeteneklerini geliştirirler.  Eğitici oyuncaklar kanserojen madde içermez ve çocukların sağlığına zararlı değildir. Güvenle satın alınarak kullanılabilir.

 

HER EVREYE UYGUN EĞİTİCİ OYUNCAKLAR

Çocukların her döneminde yapabildiği şeyler değişir. Buna uygun olarak oynayabildikleri oyuncaklar da değişir. Çocuklar için eğitici oyuncaklar çocukların öğrenme, kavrama, hatırlama, konuşma gibi becerilerini geliştirirler. 1 yaş eğitici oyuncaklar alırken çocuğunuzun yapabildiği şeyleri göz önünde bulundurmanız gerekir. Bu yaştaki çocuklar elleriyle kavrama becerilerini geliştirirler, buna uygun oyuncaklar çocuğunuza satın alabilirsiniz. 2 yaşındaki bir çocuk ise eğitici bloklar, mıknatıslı eğitici oyuncaklar, oyun hamurları, çeşitli kutu oyunları oynayabilecek yaştadır. 2 yaş eğitici oyuncaklar tercih ederken çocuğun yapabilecekleri göz önünde bulundurulmalıdır. Aksi halde çocuk sıkılacak ve oyuncakla oynamadığı beceremediği için oyuncaktan uzaklaşacaktır. 3 yaş eğitici oyuncaklar arasında bloklar, puzzlelar, bultak oyuncaklar, boya kalemleri tercih edilebilir. Daha büyük yaştaki çocuklar ise yine oyun hamurları, puzzlelar, kutu oyunları, boya kalemleri kullanılabilir.

 

EĞİTİCİ OYUNCAKLAR FİYATLARI

Eğitici oyuncakların fiyatları oyuncağın özelliklerine ve kalitesine göre değişir. Çocukların fiziksel ve zihinsel gelişiminde oldukça önemli bir yeri olan eğitici oyuncakların çok fazla çeşidi vardır. 5-6 yaşındaki çocuklarınızla Kaya Kırtasiye’den satın alabileceğiniz Tangram, Go oyunu, Hanoi Kuleleri, satranç gibi oyunları oynayabilirsiniz. kayakırtasiye.com’dan alacağınız kaliteli ve uygun fiyatlı eğitici oyuncaklarla çocuğunuzun gelişimini desteklemek için doğru adrestesiniz!