FİLTRELE

İNK- JET MÜREKKEP KARTUŞLARI

 

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte yazıcılar ve fotokopi makineleri günlük hayatımızda önemli yere sahip olmuştur. Okullarda, evde ve işyerlerinde sıklıkla kullanılan yazıcı ve fotokopi makineleri için fotokopi mürekkebi ve yazıcı mürekkebi bir zorunluluk haline gelmiştir. Mürekkep kartuş içerisinde likit mürekkep bulundurur ve kullandığımız yazıcı ve fotokopi makineleri de bu sayede kağıt üzerinde baskı alabilmemizi sağlar. Kartuş, inkjet yazıcı mürekkebini ısıtır ve püskürtme yöntemiyle istediğiniz baskıyı cihazınızdan vereceğiniz sinyalle kağıda geçirir. İnk-jet yazıcı mürekkebinin en avantajlı yönlerinden biri ise büyük ölçekli baskıları mümkün kılmasıdır. Yazıcı kartuşu siyah ve renkli olmak üzere iki farklı seçeneği içinde barındırır. Yapmak istediğiniz baskıyı renkli veya siyah olmak üzere seçerek dilediğiniz gibi basabilirsiniz. Siyah, tek renk kartuş genellikle günlük hayattaki standart yazı işlerinde kullanılırken renkli kartuş ise daha grafik gibi iş alanlarında kullanılmaktadır.

 

İNK-JET MÜREKKEP KULLANILIRKEN NELERE DİKKAT EDİLİR?

 

Yazıcı mürekkebi veya fotokopi mürekkebinizin bittiğini yaptığınız baskının olması gerekene göre silik çıkmaya başlamasıyla anlayabilirsiniz. Yazıcınız için kartuş seçerken dikkat etmeniz gerekenlerden biri seçeceğiniz yazıcı kartuşunun kullandığınız makinenin markası ile uyumlu olmasıdır çünkü her markanın kendine özgü yapısı farklılık göstermektedir. Kartuşunuzu değiştirirken dikkatli olmalısınız, kartuşa zarar gelebilir ya da kartuş kullanılamaz hale gelebilir. Bu yüzden aldığınız ürün hakkında bilgi sahibi birinden veya kullandığınız cihazın internet sitesinden yardım alabilirsiniz. Yazıcınızı kullanmadığınız zamanlarda ise yazıcınızı kapalı tutmanız yazıcı kartuşunuzun daha uzun ömürlü olmasına yarayacaktır.

 

İNK-JET MÜREKKEP ÇEŞİTLERİ VE FİYATLARI

 

Kartuş fiyatları rengine ve markasına göre çeşitlilik göstermektedir. Kullandığınız kartuşun kalitesine göre kartuşunuzun ömrü ve yazdırmak istediğiniz baskının kalitesi, netliği değişiklik gösterecektir.  Yazıcınıza kartuş seçerken cihazınıza uyumlu yazıcı mürekkebi seçmeniz önemlidir. Bunun için birçok seçenek sunan Kaya Kırtasiye’de Canon kartuş, HP kartuş ve Epson kartuş ürünlerini bulmak mümkün. Ayrıca ihtiyacınıza göre tek renkli siyah veya renkli kartuşları da kayakırtasiye.com’da bulabilirsiniz.  Eğer siz de birçok seçeneği uygun fiyatlara bakarak incelemek istiyorsanız yazıcı kartuş fiyatlarına bakmak için doğru adrestesiniz!