RAPTİYE

 

 

Raptiye, sıklıkla okul ve ofislerde mantar panolara çeşitli kağıtları ve figürleri tutturmak için kullanılan bir ucu sivri bir kırtasiye ürünüdür. Raptiye halk arasında harita iğnesi, harita çivisi, harita raptiyesi veya pano iğnesi olarak da bilinir. Kullanımı sadece ofis ve kırtasiyelerle sınırlı olmamakla birlikte, evlerde dekoratif eşya üretimi amacıyla da kullanılabilir. Canlı renkleriyle estetik bir görünüm sağlayan raptiyeler çok çeşitli türlerde üretilir. Evinize alacağınız bir mantar panoya unutmamanız gereken şeyleri, ders notlarınızı ve hayat hedeflerinizi her zaman gözünüzün önünde olması için mantar pano iğnesi olarak da bilinen raptiye aracılığıyla asabilirsiniz. Çeşitli renklerde üretilen raptiyelere astığınız konulara ve görevlere göre renkler atayarak kafanız karışmadan aradığınız konudaki yazıya ulaşabilirsiniz. Süresi dolan, bitirdiğiniz görevleri veya konuları ise mantar panonuzdan kolaylıkla çıkarabilirsiniz   Gezdiğiniz yerlerden çektiğiniz fotoğrafları da güzel bir dekorasyon ve hayat motivasyonu olması için renkli raptiyeler ile mantar panolara asabilir ve estetik bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

 

 

RAPTİYE ÇEŞİTLERİ

 

 

Birçok kullanım alanına sahip olan raptiyeler oldukça çeşitli türlerde satılır. En sık kullanılan çeşitlerden biri de maşa raptiyedir. Maşa raptiyeler genellikle kağıt ve evrakları bir arada tutmak için kullanılır. Zımba veya atacın yetersiz kaldığı durumlarda kağıt ve kartonlar, delgeç yardımıyla delinir. Ardından delgeçle delinen yerlerden maşa raptiye geçirilir ve bükülerek kağıt ve kartonlar sabitlenir. Maşa raptiyelerin kullanım alanları bununla sınırlı değildir. Okul ve anaokullarında öğrenciler elişi becerilerini geliştirecek bazı aktivitelerde de maşa raptiye kullanarak yelpaze ve saat gibi ürünler üretirler. Bu şekilde yaratıcılıklarını ve motor becerilerini geliştirebilirler. Çocuklar raptiyeleri kullanırken muhakkak bir yetişkinin gözetimi altında olmalı ve elinin yaralanmaması için dikkat edilmelidir. Çocuklar dışında tabi yetişkinler de raptiyeleri kullanırken elini yaralamamak için oldukça dikkatli olmalıdır.

 

 

RAPTİYE FİYATLARI

 

 

Raptiye fiyatları çeşitlerine, malzemesine ve kalitesine göre değişse de raptiyeler genel olarak uygun bir fiyat aralığında satılır. Siyah raptiye, beyaz raptiye, kırmızı raptiye gibi çeşitli renkleri olan raptiyeler özellikle okul ve ofislerde sıklıkla kullanılır. En uygun fiyatlı ve kaliteli raptiye alışverişi için kayakırtasiye.com’ a göz atmayı unutmayın. Kaya Kırtasiye güvencesiyle raptiye alışverişi için doğru adrestesiniz!