Kurşun Kalem

Küçük yaşlardan itibaren yazmaya geçtiğimiz an elimize aldığımız kurşun kalem, bir ömür boyu bizimle birlikte gelir. Hayatımızın her alanında yer edinmeyi başaran bu ürünler iş dünyasında ve ofis ortamında da sürekli ihtiyaç duyulan bir üründür. Özellikle okul sıralarında yoğun olarak tercih edilen kurşun kalemler, uçlu modellerden sonra öğrencilerin en çok tercih ettiği yaz yazma aracıdır. Öğrenciler kullanım kolaylığı ve sağlıklı yapısı sebebiyle bu ürünlere yoğun ilgi gösterir. Bununla birlikte önemli toplantılar için not alırken ve özel yazışmalarınız sırasında da bu ürünleri gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Bu yüzden her yaş grubunda okul ortamında ve her türlü ofis ortamında bu ürünler kendine yer bulmaktadır. 
Kurşun kalemlere alternatif olarak tükenmez kalemlerde kullanılmaktadır. Ancak bu ürünlerin en önemli avantajı silgi ile silinebilir olmasıdır. Kaliteli bir kurşun kalem silgisi, bu ürün ile yazılan metinleri kağıda hiçbir zarar vermeden silebilir. Bu yüzden kurşun kalem ürünleri yazı deneyimi sırasında her zaman düzeltme ve değişiklik yapmaya uygun bir malzemedir. Kaya Kırtasiye kurşun kalem kategorisi içinde Faber Castell, Stabilo, Fatih,  Dolphin gibi çok sayıda yerli ve yabancı üretimleri bulabilirsiniz. Satışa sunulan ürünler arasında farklı renklere sahip olanları da bulabilirsiniz. Bu ürünler farklı amaçlara seslenecek şekilde çeşitli sertlik derecelerinde satışa sunulmaktadır.

Çocuklarınızı Gelişimini Destekleyecek Kurşun Kalem Ürünleri

Kurşun kalemler özellikle okullarda yoğun olarak tercih edilen ürünlerdir. Bu ürünler tahtadan üretilmektedir. Bu yüzden de sağlık açısında hiçbir sıkıntı yaşamazsınız. Okul öncesi dönemde de çocukların ufak çizim etkinliklerinde kullanılabilirler. Bir çocuk kalem tutmaya başladığı zaman ince motor becerileri de buna paralel olarak gelişmeye başlar. Bu yüzden çocuğunuzun gelişimini desteklemek adına küçük yaşlardan itibaren kurşun kalem ile çalışmalar yaptırabilirsiniz. Bunun dışında sınavlarda da en çok tercih edilen kalem tipidir. Çünkü uçlu modellerin ucu kırılabileceği için özellikle işaretleme işlemlerinde daha işlevsel bir ürün olmaktadır. Özel sınav kalemi ya da resim kalemi seçenekleriyle farklı modelleri Kaya Kırtasiye online satış mağazasında bulabilirsiniz.
Kurşun kalemler okulların dışında çalışma ortamlarında da genellikle lazım olan araçların başında gelir. Bu yüzden özellikle ofislerde bol sayıda bulundurmak gerekli olabilir. Özellikle mimarlık ofislerindeki eskiz çizimlerinde de yoğun olarak tercih edilen bu ürünler mimarların da yoğun olarak tercih ettiği kırtasiye ürünlerinden biridir. Sizler de ofisinizin her türlü ihtiyacını karşılayacak olan kaliteli ve kullanışlı kurşun kalemleri en uygun fiyatlara alabilirsiniz. Ayrıca çoklu alım yapmak isteyenler için sitemizde set halinde satılanları da inceleyebilirsiniz. Sitemizde yer alan kalem çeşitler kullanım amacına ve bazı özelliklerine göre satışa sunulmaktadır. Kurşun kalem fiyatları ürünün markasına, modeline ya da farklı özelliklerine göre değişmektedir.