Rapido Kalem

Daha çok teknik resim ve teknik çizim alanlarında kullanılır. Teknik ressamlar ve teknik çizim yapan tüm meslek grupları iş yerinde bu kalemleri kullanırlar. İnce işçilik gerektiren çizim işlemlerinde başvuracağınız bu özel kalem türünde kullanılan uç kalınlıkları farklıdır. Sizler de yapacağınız çalışmanın durumuna göre istediğiniz kalınlıkta tercih edebilir ve çalışmanızın tüm detaylarını ortaya koyabilirsiniz. Rapido kalem mürekkeplerine göre iki farklı şekilde üretilir. Bu kalemlerden ilki yeniden dolduramadığınız rapidolardır. Bu kalemlerin mürekkebi bittiğinde atmanız gerekir. Ancak kaliteli bir ürün alırsanız uzun süre boyunca çizimlerinizde kullanabilirsiniz. 
Diğer bir rapido çeşidi yeniden doldurabileceğiniz türlerdir. Bu ürünleri satın aldıktan sonra yanında mürekkebini de temin edebilirsiniz. Bu ürünler tekli olarak ya da set şeklide satılabilir. Kaya Kırtasiye kategorisinden isterseniz tek tek isterseniz de içinde mürekkebin de olduğu set halinde temin edebilirsiniz. Setlerde farklı boyutta uçlar yer almaktadır. Her bir ucun farklı bir işlevi vardır. Sizler de çalışmalarınızda ihtiyacınız olan ucu takarak kullanabilirsiniz. Rapido kalemlerin yedek mürekkepleri de bulunur. Bu mürekkepler çeşitli renklerde üretilebilir. Ancak mürekkep doldurma işlemi biraz üzerinde durmanız gereken bir konudur. Rapido kaleminizin mürekkebini doldururken kalemin mürekkep doldurma talimatında yer alan uygulamaları hayata geçirebilirsiniz.

Teknik Çizimlerinizin Vazgeçilmezi Rapido Kalem Modelleri

Rapido kalem modelleri aydınger kağıdı, resim kağıdı ya da karton üzerinde yapılan çizimlerde kullanılabilir. Sizler ihtiyacınız olan kağıt türüne göre farklı boyutlara sahip kalem uçlarını kullanabilirsiniz. Ayrıca bastır- çıkart başlık teknolojisiyle donatılan bu ürünleri hızlı şekilde temizleyebilir ve mürekkep alanına kolayca ulaşabilirsiniz. Yeniden doldurulabilir rapido kalemler oldukça hassas bir rezervuara sahiptir. Bu yüzden doldurma işlemlerinde son derece dikkatli hareket etmeniz gerekir. Rapido kalemler aşınma sert krom kaplamalı ince uca sahiptir. Bu ürünler her türlü aşınmaya karşı son derece dayanıklıdır. Bu sayede detaylı çizim çalışmalarınızı kolayca oluşturabilirsiniz. Ayrıca yoğun olarak çizim yapan kişiler için doldurabileceğiniz kalemlerin olduğu setler şişe mürekkepleri de barındırır.
Çizgi genişliği, çizim standartlarına uygun olarak üretilmiştir. Bu kalemlerle aydınger kağıtların yanında parşömen çizim kağıdı ve çizim tahtalarına da çizim yapabilirsiniz. Bu ürünleri ofislerin dışında meslek liselerinin teknik ressamlık bölümlerinde okuyan öğrenciler de yoğun olarak kullanır. Sizler de farklı renk seçenekleriyle satışa sunulan tüm ropido kalem modelleriyle okuldaki çalışmalarınızda kendinizi geliştirebilir ve geleceğe kendinizi en iyi şekilde hazırlayabilirsiniz. İnternet sitemizdeki kategoriler arasında Faber Castell, Rotring ve Pilot gibi en kaliteli markaların rapidolarını inceleyebilir ve çizim işlemlerinizde ihtiyacınız olan boyuta sahip ürünü bulabilirsiniz. Üstelik setlerde yer alan ücretsiz kargo seçenekleri ve indirimli fiyat avantajlarıyla kalemlerinizi sepetinize ekleyebilir ve hemen satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.