FİLTRELE

CEMİYET DEFTERLERİ

 

Günlük hayatta işleri gereği pek çok yasal kayıt tutması gereken kurumlar tarafından kullanılan cemiyet defterleri evrak niteliğindedir. Karar defteri; işlerde, hastanelerde, okullarda ve kurul gibi birçok kurumda kullanılmaktadır. Belli yasalar gereğince ise belirli kurumlarda, anonim ve limited şirketlerde zorunlu olarak belli tip defterler tutulması öngörülmüştür. Genellikle ciltli olan cemiyet defterleri, yasal olarak belirlenen sayfa yapılarına ve sayfa sayılarına uygun olarak üretiliyor. Cemiyet defterlerinin, sorumlu olan kişi tarafından titizlikle ve uygun bir biçimde doldurularak kayıt altına alınması gerekmektedir. Usulüne uygun bir biçimde basılan cemiyet defterleri hazır şekilde kullanıma uygun olarak satılmaktadır.

 

CEMİYET DEFTERİ MODELLERİ

 

Cemiyet defterli plastik kapaklı, karton kapaklı ve kalın kapaklı şekillerde bulunabilmektedir. Cemiyet defterini seçerken kullanacağınız amaca uygun seçmeye dikkat etmelisiniz. Cemiyet defterlerinden olan şeref defteri; bir kişi, kuruluş ya da kurum hakkındaki görüşlerin ziyaretçiler tarafından yazıldığı herkese açık defterlerdir. Örneğin ziyaretçi defteri olarak da bilinen  anıtkabirdeki anı defteri bir şeref defteridir. Hasta protokol defteri ise, yönetmelikle bazı kurumlarca tutulması zorunlu kılınmıştır ve içerisinde sağlık kuruluşuna başvuran hastanın bilgileri yer almaktadır. Ders defteri, bir diğer adıyla sınıf defteri ise okuldaki derslerin, seminerlerin ve çalışmaların bir hafta içerisinde nasıl bölündüğünü göstermek için tutulur. Üye kayıt defteri ise genelde derneğe üye olarak giren kişilerin bilgilerinin, giriş ve çıkış tarihlerinin yer aldığı defterdir. Evrak kayıt defteri ise yasalarla derneklere zorunlu tutulmuştur ve içerisinde giden evraklar ve gelen evraklarla ilgili bilgiler yer alır. Puantaj defteri; işçinin çalıştığı günleri, fazla mesai sürelerini ve devamsızlık bilgilerini tutmak için kullanılmaktadır. Kaya Kırtasiye’de bu tür cemiyet defterlerini bulabileceğiniz gibi ayrıca; kurul karar defteri, müzakere defteri, demirbaş eşya defteri, özlük dosyası, imza devam defteri, vezne defteri, zimmet defteri, pay defteri, adli rapor kayıt defteri, yoklama defteri ve denetim defteri çeşitlerini de bulabilirsiniz.

 

CEMİYET DEFTERİ FİYATLARI

 

Cemiyet defteri fiyatları; amacına, kapağının yapısına ve modeline göre değişiklik gösterebilir. Çeşitli kurumlarda kullanılan cemiyet defterlerinin birçok çeşidini bulunduran Kaya Kırtasiye’de ihtiyacına uygun defteri kolaylıkla bulabilirsiniz. Uygun fiyatlarla birçok cemiyet defteri çeşidine göz atmak için kayakirtasiye.com ile doğru adrestesiniz!