SUNUM DOSYASI

Okul ve iş hayatında kağıtları, evrakları ve belgeleri düzenlemek oldukça önemlidir. Okulda ve ofislerde belli konularda sunumlar ve ödevler hazırlamak oldukça yaygındır. Sunum dosyası ise bu gibi durumlarda kullanmak için mükemmel bir tercihtir. Sunum dosyası, önünde ve arkasında kapağı; içinde ise poşet dosyaları olan kaliteli görünümlü bir dosya çeşididir. Pek çok kullanım alanı olan sunum dosyası kullanılacak duruma uygun sayfa sayılarında üretilir ve dileyen kendisine uygun dosyayı seçebilir.

 

SUNUM DOSYASI NERELERDE KULLANILIR?

Sunum dosyası işyerlerinde ve okullarda çok sık kullanılır. İşyerlerinde önemli konularda sunum yapmak için sunum dosyaları gerekir. Özellikle kendiliğinden poşetli sunum dosyaları şık ve sağlam yapısıyla size artı puan kazandırır. Bu dosyalar düzenli yapısı ve kaliteli görünümüyle sunumunuza profesyonellik katacaktır. İşyerlerinde sadece sunum yapmak amacıyla değil, iş başvurusu yapmak için de kullanılan şeffaf sunum dosyası; içine belli sırayla işyerinin istediği kağıtlar yerleştirilerek kuruma teslim edilir. Okullarda yine sunum yapmak için kullanılan sunum dosyaları şık ve kaliteli görünümüyle sunumunuzu daha da etkili kılacaktır. Sadece sunum değil, okullarda farklı ödev teslimlerinizde de kağıt boyutunuza uygun sunum dosyasını kullanabilirsiniz. Bütün sunum ve ödev teslimlerinizde içerikteki sayfa sayınıza uygun bir sunum dosyası seçmek işinizin daha profesyonel durmasını sağlar.

Sunum yapmak dışında önemli belgeleri güvenle muhafaza etmek için de kapaklı sunum dosyası etkili bir seçenektir.

 

SUNUM DOSYASI ÇEŞİTLERİ

Sunum dosyası çeşitleri yaprak sayısına, kapak kalitesine, kağıt boyutuna ve spiralli olup olmamasına göre değişir.  Yaprak sayısına göre birçok duruma uygun sunum dosyası vardır. Her sunum aynı uzunlukta olmayacağı ve sayfa sayısına uygun dosya seçimi sunumun kalitesini değiştirdiği için değişik sayfa sayısında dosyalar üretilmiştir. Minik bir sunum yapılacağı durumda 10 lu sunum dosyası iyi bir seçenektir. Daha büyük bir sunumda 20 li sunum dosyası, 30 lu sunum dosyası, 40 lı sunum dosyası, 60 lı sunum dosyası gibi seçenekler sitemizde mevcuttur. Eğer çok kapsamlı bir sunum yapılacaksa 100 lü sunum dosyası harika bir tercih olacaktır.

Her sunum aynı boyuttaki kağıtlarda yapılmaz. En sık tercih edilen kağıt çeşidi A4 kağıt olduğu için A4 sunum dosyası çok sık kullanılsa da, A5 sunum dosyası ve A3 sunum dosyası da oldukça popülerdir.

Bazı durumlarda ise sunum dosyası telli sunum dosyası veya spiralli sunum dosyası olarak tercih edilebilir. Sitemizden dilediğiniz çeşitteki sunum dosyası çeşitlerine ulaşabilirsiniz.

 

SUNUM DOSYASI FİYATLARI

Sunum dosyası fiyatları telli veya spiralli olup olmamasına, yaprak ve kapak kalitesine, yaprak sayısına, dosya boyutuna ve markasına göre değişir. Değişik boyutlarda ve sayfa sayılarında üretilen sunum dosyası çeşitlerinden duruma uygun tercih yapılabilir. Noki sunum dosyası, Faber Castell sunum dosyası, Leitz sunum dosyası gibi markaların sunum dosyası modellerinİ kayakırtasiye.com’dan inceleyebilirsiniz. En kaliteli ve uygun fiyatlı sunum dosyası çeşitlerine Kaya Kırtasiye güvencesiyle ulaşabilirsiniz!