FİLTRELE

SERAMİK HAMURU

 

Seramik hamuru doğadan elde edilen kil ve kuvars maddelerinin karıştırılarak, preslenerek ve sonrasında yüksek derece sıcaklıkta fırınlanarak elde edilen hamur çeşitlerinden bir tanesidir. Seramik hamuru el veya makineler yardımıyla kullanarak objeler tasarlamamıza yardımcı olur. Yeni başlayanlar için bile kolay olan seramik kil hamuru ile evinizde kendi zevkinize uygun el emeği şık objeler yapabilirsiniz. Kullanımı oldukça basit olan seramik kil ile hayal gücünüzü kullanarak ve geliştirerek keyifli vakit geçirdiğiniz gibi sanatsal faaliyet de gerçekleştirirsiniz. Özellikle çocukların yaratıcılığını geliştirmeye yarayan kil seramik hamuru ile çocuklar hem eğlenebilir hem de becerilerini geliştirebilir. Aynı zamanda hayal güçlerini kullanan çocuklar kendi çabalarıyla bir şeyler ürettikleri zaman daha özgüvenli olurlar ve bu tür becerileri kullanmaya daha yatkın olurlar. Kil seramik ile zamanla yeni şeyler ürettikçe yetişkinler de çocuklar da daha usta hale gelirler.

 

SERAMİK HAMURU NASIL KULLANILIR?

 

Hazır olarak satılan seramik hamurları kullanıma hazırdır ve direkt olarak hamuru yoğurmaya başlayabilirsiniz. Hamuru yoğurarak ve hamura elinizle basınç uygulayarak homojen bir kıvama getirip hamurun içinde hiç hava kabarcığı bırakmamalısınız. Daha sonra ise seramik hamurunu istediğiniz biçimde şekillendirebilirsiniz. Ancak seramik hamurunun paketinden çıktığı andan itibaren su kaybederek yavaş yavaş sertleşip kurumaya başladığını unutmamanız gerekir.  İstediğiniz şekli elde ettikten sonra artık seramik hamurunuzu kurumaya bırakabilirsiniz. Hoş vakit geçirmek için sayısız miktarda şekil deneyebilirsiniz. İnternetten yardım alabilir, gördüğünüz hoş fikirleri kendi emeğinizle hayata geçirmek için seramik hamurunu kullanabilirsiniz. Aklınızdaki fikirleri denedikçe becerileriniz gelişecek ve daha iyi işler ortaya koymaya başlayacaksınız.

 

SERAMİK HAMURU MODELLERİ VE FİYATLARI

 

Seramik hamur fiyatları markasına, rengine ve hamurun miktarına göre farklılık gösterebilmektedir. Ten rengi, gri, pembe, yeşil, mavi, sarı, beyaz seramik hamuru gibi birçok renkli seramik hamuru çeşidi bulunmakla birlikte kullanmak istediğiniz miktara göre farklı ağırlıklarda da seramik hamuru bulmak mümkündür. Ortaya çıkarmak istediğiniz objeye göre seramik hamurunun rengini ve miktarını belirleyebilir ve istediğiniz seramik hamuru malzemelerine kayakirtasiye.com ile erişebilirsiniz. Siz de yaratıcılığınızı ortaya çıkararak yeni şeyler üretmek ve keyifli vakit geçirmek için seramik hamuru arıyorsanız doğru adrestesiniz!