FİLTRELE

CETVEL

Cetvel genellikle çizgileri düz bir şekilde çizmeye ve ölçü almaya yarar. Birçok farklı maddeden yapılan cetveller sağlam ve düz yapıda bulunur. Okulda genelde matematik ve geometri derslerinde kullanılan cetveller; mühendislik, mimarlık, marangozluk ve terzilik gibi iş kollarında da oldukça yaygın bir biçimde kullanılmaktadır. 30 cm cetvel kullanımı oldukça yaygın ve üretimi fazlaca olsa da kullanım amaçlarına göre cetvellerin boyları değişebilmektedir. Teknik çizimler yaparken kullanılan cetveller diğerlerine oranla daha hafif bir yapıya sahiptir. Günlük birçok ihtiyacımıza cevap veren cetveller evlerde de sıkça kullanılarak cisimlerin ölçülmesinde işe yararlar. Genellikle 1 metrenin altında bir uzunluğa sahip olan cetveller portatif ve hafif bir yapıya sahiptir. Bu özelliğiyle yanınızda kolaylıkla taşıyabileceğiniz bir gereçtir.

 

CETVEL MODELLERİ

Cetvel çeşitleri kullanacağınız alana göre oldukça değişiklik göstermektedir. Çelik cetveller dayanıklılığı ile oldukça tercih edilmektedir. Ayrıca çelik cetveller plastik ve ahşap cetvellere oranla daha incedir. Çelik cetveller genelde mühendis ve mimarlar tarafından tercih edilmektedir. Kaya Kırtasiye’de çelik cetvel çeşitleri; çelik cetvel 30 cm, çelik 20 cm cetvel, çelik 50 cm cetvel ve çelik cetvel 100 cm seçenekleriyle bulunmaktadır. Plastik cetveller ise genelde okulda öğrenciler tarafından kullanılmaktadır. Plastik cetvel çeşitleri; 30 cm, 15 cm,100 cm, 20 cm, 50 cm ve 10 cm cetvel şeklindedir. Ahşap cetvel türleri ise marangozlar tarafından oldukça sık kullanılmaktadır. Oldukça hafif bir yapıda bulunan ahşap cetveller ise 30 cm, 20 cm ve 50 cm seçenekleriyle yer almaktadır. T cetveli ise “t” harfi şeklinde bulunan ve paralel çizgiler yapmaya yarayan bir tür cetveldir. Genelde teknik çizim amacıyla kullanılırlar. T cetvelleri ahşap ve plastik seçenekleriyle, 75 cm ve 65 cm uzunlukta bulunmaktadır. Yaptığınız çizime göre farklı uzunlukta cetvellere ihtiyaç duyabilirsiniz bu yüzden amacınıza uygun uzunlukta bir cetvel tercih etmelisiniz.

 

CETVEL FİYATLARI

Cetvel fiyatları seçeceğiniz cetvelin yapısına, uzunluğuna ve markasına göre değişiklik göstermektedir. Ölçümleriniz ve yapacağınız çizimler için oldukça kaliteli seçenekler sunan Kaya Kırtasiye’de birçok seçeneği bir arada bulabilirsiniz. Uygun fiyatlı ve kaliteli cetvel seçeneklerine göz atmak istiyorsanız kayakirtasiye.com ile doğru adrestesiniz!