FİLTRELE

RESİM KAĞIDI

 

Çizim kağıdı olarak da anılan resim kağıtları genel kullanım amacına hitap etmektedir. Resim kağıdını sanatsal faaliyetleriniz, hobi çalışmalarınız, projeleriniz ve tasarımlarınız gibi çeşitli amaçlar için kullanabilirsiniz. Hafif olan çizim kağıdınızı yanınızda taşıyarak istediğiniz her an ve her yerde kullanabilir kafanızdakileri aktarabilirsiniz. Çizim kağıdının üzerinde kalem, sulu boya, pastel boya, kuru boya, mürekkep gibi farklı materyallerle çizim yapabilirsiniz. Kalın resim kağıdı normal kağıda oranla daha dayanıklı olmasıyla daha iyi bir çizim deneyimi sunacaktır. Çizim alanına yeni merak salmış amatör veya çizim alanında daha gelişmiş herkes tarafından kullanıma uygundur. Herkese hitap eden resim kağıdı boş zamanlarınızı sanatsal faaliyetle doldurarak daha keyifli vakit geçirmenizi sağlamakla birlikte stres seviyenizi düşürmeye de yarar.

 

RESİM KAĞIDI ÇEŞİTLERİ

 

Resim kağıdınızı kullanırken doğru seçim yapmak için çeşitlere göz atabilirsiniz. Resim kağıdı çeşitleri genelde boyutlarına göre ayrılmaktadır; a4 resim kağıdı, a3 resim kağıdı, 25x35 resim kağıdı, 35x50 resim kağıdı, 50x70 resim kağıdı çeşitleri arasından seçim yapabilirsiniz. Aynı zamanda kullanacağınız amaca göre de sulu boya resim kağıdı, ebru kağıdı, renkli resim kağıdı veya defter şeklinde bulunan resim kağıdı arasından seçim yapabilirsiniz. Eğer üzerini doldurduğunuz resim kağıtlarını uzun süre deforme olmadan  saklamak istiyorsanız katlamadan saklamanız önerilmektedir.

 

RESİM KAĞIDI NASIL KULLANILIR?

 

Resim kağıdı kullanırken yaratıcılığınızı ortaya koymak için üzerinde dilediğiniz tarzda boyalar kullanabilirsiniz. Çizim alanında daha gelişmiş kişiler ise grenli ya da grensiz resim kağıdı arasında yapacakları işe uygun olarak seçim yapabilirler. Grenli resim kağıdı yüzeyi dokulu kağıtlardır, grenli kağıdın gren değeri arttıkça ağırlığı da artacaktır. Grenli resim kağıdında dokusu nedeniyle resim yapmak biraz daha zor olabilir bu yüzden yeni başlayan çizerler için pek uygun olmayabilir. Grensiz kağıtlar yüzey dokusu pürüzsüz olan kağıtlardır ve yeni başlayanlar için kolaylıkla kullanabilecek kağıtlardır. Grenli ya da grensiz kağıt kullansanız da harikalar yaratıp üretkenliğinizi arttırabilirsiniz.

 

RESİM KAĞIDI MODELLERİ VE FİYATLARI

 

Kaya Kırtasiye’ de a3 resim kağıdı, a4 resim kağıdı, 25x35 resim kağıdı ,35x50 resim kağıdı ,50x70 resim kağıdı gibi birçok boyut seçeneği bulunmakla birlikte resim kağıtlarını bir arada tutmak isteyenler için defter şeklinde seçenek de bulunmaktadır. Resim kağıdı fiyatları; birlikte satılan miktara, boyutuna ve markasına göre değişiklik gösterebilmektedir. Eğer siz de birçok seçeneği uygun fiyatlara incelemek istiyorsanız kayakirtasiye.com ile doğru adrestesiniz!