Tahta Kalemi

Kara tahta kullanımı günümüzde yerini beyaz ve akıllı tahtalara bırakmıştır. Bu tahtaların kullanım alanının genişlemesi tebeşire olan ilgiyi azaltmıştır. Bu yüzden mürekkepli tahta kalemi ihtiyacı doğmuştur. Üstelik okulların dışında ofislerdeki toplantı odalarında yer alan tahtalarda da tahta kalemi mükemmel bir yazı seçeneğidir. Yazı tahtalarının farklı alanlarda kullanılmaya başlamasıyla birlikte tebeşirler yerini pratik kullanım vadeden tahta kalemine bırakmıştır. Üstelik bu ürünlerle yazı yazdığınızda temizleme işlemi ve kullanımı son derece pratiktir. Ayrıca tebeşirler sağlık açısından da büyük sıkıntılar ortaya çıkarmaktadır. Bu yüzden özellikle nefes sorunları olan kişiler ve çocuklar için tahta kalemleri son derece sağlıklı ürünlerdir.
Günümüzde iş yerlerinde sunumlar sadece anlatarak yapılmamaktadır. Çünkü eğitim alanında yapılan araştırmalar sonucunda insanların sadece duyarak aldıkları bilgilerin çok azını aklında tuttukları ortaya çıkmıştır. Bu yüzden görselleştirme işlemi çok önemlidir. Yani insanlar görüp duyduklarının önemli bir bölümünü akıllarında tutarlar. Bu yüzden de sunumlarda anlattığınız içerikleri resim ya da grafiklerle destekleyebilir ve etkili bir sunum ortaya koyabilirsiniz. Görsel iletişim ile konular daha iyi anlaşılabilir ve bireylerde kalıcılık oranı daha yüksek olabilir. Konferans salonu, büro, amfi ya da sınıfta kullanabileceğiniz çok özel tahta kalemi markalarını Kaya Kırtasiye kategorileri arasında bulabilirsiniz. Üstelik bu kalem çok amaçlı bir kullanıma sahiptir. İstediğiniz zaman yanınızda bulundurabileceğiniz bu ürün kapağı sayesinde mürekkebin kurumasını ve üzerinize bulaşmasını da engeller.

Bilgileri Kalıcı Kılacak Tahta Kalemi Çeşitleri

Sınıflarda ya da ders salonlarında beyaz tahtanın üzerine yazı yazmak ya da işaretleme yapmak gibi amaçlarla geliştirilen tahta kalemi modelleri, bilgilerin kalıcılık oranını arttıracak görselleştirme işlemini yapmanızı sağlar. emaye, cam ya da melamin gibi tüm gözeneksiz yüzeylerde bu ürünle yazdığınız yazıyı kuru bez yardımıyla kolayca silebilirsiniz. Ayrıca bununla birlikte mürekkebi kurumadan birkaç gün dayanabilir. Işığa karşı da son derece dirençli olan bu ürünler tahtada kısa sürede kurur. Tahta kalemleri dolumu tekrar yapılan ve yapılamayan olarak iki şekilde satılır. İsterseniz mürekkebini de ayrı olarak alarak bittiğinde tekrar ilgili bölgesini açarak dolumunu yapabilirsiniz. Bununla birlikte uğraşmak istemiyorsanız tek kullanımlık kalemleri de tercih edebilirsiniz. Tahta kalemleri ucuna zarar vermediğinizde uzun süre kullanabileceğiniz bir üründür.
Mürekkebe sahip olan tahta kalemlerini uzun yıllar sorunsuz şekilde kullanabilirsiniz. böylece silik yazmaya başlayan ya da havası kaçan kalemlerinizi doldurarak yazmaya devam edebilirsiniz. Duvara monte edebileceğiniz, tekerlekli ya da ayaklı yazı tahtası üzerine yazım işlemlerinizi kolaylaştıracak bu ürünler günümüzde birçok iş yerinde aktif olarak kullanılmaktadır. Tüm çalışanların unutmaması gereken notları ve önemli planları buraya yazabilirsiniz. Genelde mimarlık ve mühendislik ofislerinde yer bulan bu ürünler reklam ajansları ve organizasyon şirketleri gibi farklı iş kollarında da yoğun olarak kullanılmaktadır.