SIKIŞTIRMALI DOSYA

Gerek iş hayatında gerek okul hayatında olsun evrakları, belgeleri ve kağıtları düzenli bir şekilde saklamak oldukça önemlidir. Düzenli şekilde arşivlenen kağıtlar hem kağıtların kaybolmasını engelleyecek hem de gerektiğinde aranılan belgenin kolayca bulunmasını sağlayacaktır. Belgelerin düzenli olması sayesinde uzun süre bir kağıdı aramak gerekmez, bu da iş ve okul hayatında büyük kolaylık sağlar. Böyle durumlarda kullanılmak üzere üretilmiş birçok dosya çeşidi vardır. Bu dosya çeşitlerinden biri de sıkıştırmalı dosyadır. Sıkıştırmalı dosyalar pratikliğiyle tercih sebebidir. Sıkıştırmalı dosyaların yararı, çıplak bir şekilde dosyaya dizilen kağıtların delgeçle delinmesine gerek kalmamasıdır. Tıpkı poşet dosya kullanımı gibi kağıtlara zarar vermeden kullanım sağlayan sıkıştırmalı dosyalar poşet dosyadan farklı olarak tek tek evrakların dosyaya dizilmesini de gerektirmez. Bu nedenle A4 sıkıştırmalı dosyalar iş ve okul hayatında sıkça tercih edilir.

 

SIKIŞTIRMALI DOSYA ÇEŞİTLERİ

Sıkıştırmalı dosyalar temelde yandan sıkıştırmalı dosya ve üstten sıkıştırmalı dosya olmak üzere iki çeşittir. Üstten sıkıştırmalı dosyalar tıpkı sekreterlikte olduğu gibi klips ile çalışırlar. Basılı tutularak kaldırılan klipsin altına yerleştirilen kağıtlar, klipsin kağıtların üzerine kapanmasıyla güvenle muhafaza edilebilirler. Yandan sıkıştırmalı dosyalar ise üstten sıkıştırmalı dosya gibi klipsli veya tamamen farklı bir dosya biçiminde bulunabilir. Bu tür yandan sıkıştırmalı dosyalar 3 parçadan oluşur. 2 şeffaf ön ve arka kapağı oluşturan dosya parçası birbirinden bağımsız olarak bulunur. Belirlenen kağıt tomarının önüne ve arkasına kapak olarak yerleştirilen bu ürünler ardından üçüncü bir parça olan sırt kısmının kağıtlardan ve kapaklardan aynı anda geçirilmesiyle dosya haline gelmiş olur. Az yer kaplayan bu çeşit dosyalara sıkıştırmalı sunum dosyası da denir. Sıkıştırmalı sunum dosyası şık görünümüyle sunumunuza profesyonellik katacaktır. Klipsli olan yandan ve üstten sıkıştırmalı dosyalar, ayrı ayrı satılabileceği gibi bir dosya içinde de bulunabilir. Bir kapakta yandan sıkıştırmak için, diğer kapakta üstten sıkıştırmak için klips bulunduran dosyalar da çok amaçlılığıyla popülerdir. Bu tür dosyalara çift sıkıştırmalı dosya da denir.

 

SIKIŞTIRMALI DOSYA FİYATLARI

Sıkıştırmalı dosya fiyatları dosyanın kalitesine, hammaddesine, markasına ve modeline göre değişir. Klipsli sıkıştırmalı dosyalar daha pahalı fiyatlara satılırken sırt sıkıştırmalı dosya fiyatları diğerlerine göre uygundur. Siz de ihtiyaçlarınıza hitap eden sıkıştırmalı dosya çeşidini kayakırtasiye.com’dan incelemeyi unutmayın. En kaliteli ve uygun fiyatlı sıkıştırmalı dosyaları Kaya Kırtasiye güvencesiyle satın alın!