FİLTRELE

ABAKÜS

Matematik öğrenmek okula yeni başlayan çocuklar için zor olabilir. Çoğu zaman matematik çok soyut gelir ve matematiği küçük çocuklar için somutlaştırmak, çocuklara matematik öğretmek için yardımcı olabilir. Çocukların matematiği kavramasına yardımcı olan pek çok ürün vardır. Sayı fasulyesi ve çubukları bu ürünlerdendir. Bu ürünlerden en popüler olanıysa abaküstür. Abaküs basit ve pratik bir şekilde toplama, çıkarma, çarpma, bölme işlemleri yapmak için kullanılan ve üzerindeki boncukları sayılmasıyla kullanılan bir üründür. Yani abaküs ile basit dört işlemler kolaylıkla yapılabilir. Özellikle ilkokul dönemindeki çocuklara matematik öğretmek için sık sık abaküs kullanılır. Eski adıyla mishap olarak da bilinen abaküsler, küçük çocukların matematik derslerinde vazgeçilmezdir. Abaküsün renkli boncukları ve dikkat çeken yapısı çocukların ilgisini çeker. Abaküsün bir diğer adı da kullanım amacını anlatmayı da sağlayan sayı boncuğudur.

 

ABAKÜS ÇEŞİTLERİ

Abaküsler yapıldığı hammaddeye ve abaküsün büyüklüğüne göre çeşitlenir. Ahşap maddeden üretilen ahşap abaküsler çocuklar için güvenli ve sağlıklı olmasıyla bilinir. Plastikten üretilen plastik abaküsler de sık sık tercih edilir. Bazı durumlarda abaküsler tek başlarına değil, diğer sayı sayma araçları olan sayı fasulyesi ve sayı çubukları ile birlikte satılabilir. Mishap takımı olarak satın almak da avantajlı ve kullanışlı olur. Özellikle mental aritmetik kurslarında kullanılan kullanışlı ve kaliteli soraban abaküslere de sitemizden ulaşabilirsiniz. Soraban abaküsün bir diğer adı Japon abaküsüdür ve soraban ile basit dört işlem, yüzde ve karekök hesapları da kolayca yapılabilir. Soraban abaküsle yapılan işlemlerde hata yapılması çok düşük bir olasılıktır.

 

ABAKÜS FİYATLARI

Abaküs fiyatları ürünün markasına, kalitesine, yapıldığı hammaddeye ve ürünün büyüklüğüne göre değişir. Genelde ahşap abaküsler plastik abaküslerden daha pahalıdır. Sayı boncukları tek başına satılabilecekleri gibi sayı boncuğu ve sayı fasulyeleri ile birlikte mishap takımı olarak da satılabilir. Farklı büyüklükte üretilen abaküslerden ihtiyaca ve keseye göre büyük veya küçük olan tercih edilebilir. Sitemizden ve mağazalarımızdan Bubu abaküs, Brons abaküs ve Yıldızlar abaküs çeşitlerine ulaşabilirsiniz. Dilediğiniz abaküs çeşidi kayakırtasiye.com ile bir tık uzağınızda! Kaya Kırtasiye güvencesiyle kolayca mishap ve abaküs çeşitlerine ulaşabilirsiniz.