AYDINGERLER

Resim ve çizim yeteneğini geliştirmek için öncelikle pratik yaparak el becerilerinin geliştirilmesi gerekmektedir. Resim ve çizim yapmak için ise birçok kağıt çeşidi bulunmaktadır. Özellikle yeni çizim yapmaya başlayan kişiler için kağıt seçimi oldukça önemlidir. Doğru kağıt seçimi ile istenen çizim tekniklerinin yapılması ve uygulanması daha kolay hale gelmektedir. Bu kağıt çeşitlerinden birisi ise aydıngerdir. Aydınger kağıdı nedir sorusuna ise verilecek en basit cevap; yarı saydam, kaygan yüzeyli ve genelde çizim yapılırken ya da çizimleri kopyalarken kullanılan özel türde bir kağıt çeşidi demek olacaktır.  Aydınger kağıdı genellikle bir resmi ya da çizimi başka bir yüzeye aktarmak için kullanılmaktadır. Aydınger eskiz kağıdı genellikle mimarlar tarafından kullanılır. Bitirmiş oldukları çizimleri aydınger kağıdı üzerine geçirirler. Mimarlar dışında, teknik çizim yapan kişilerce de oldukça ihtiyaç duyulan bir kırtasiye malzemesidir. Boyut olarak ise en çok aydınger kağıdı A4 ve aydınger kağıdı A3 tercih edilmektedir.

 

AYDINGER ÇEŞİTLERİ

Aydınger kağıdı çeşitleri oldukça farklı seçenekleriyle bulunmaktadır. Aydınger kağıdı kullanan kişiler genelde yapacağı çizimlere ve projelere uygun boyutlarda aydınger kağıdı tercih etmektedirler. Kaya Kırtasiye ‘ de boyut olarak A4 aydınger kağıdı ve A3 aydınger kağıdı bulunmaktadır. Ağırlık olarak ise 112 gr, 83 gr ve 90 gr  seçenekleri yer almaktadır. Aydınger kağıdı tercih edilirken boyutuna ve ağırlığına dikkat edilerek seçim yapılmalıdır. Sıkça aydınger kağıdı kullanan biriyseniz rulo aydınger kağıdı da tercih edebilirsiniz.

 

AYDINGER KAĞIDI NASIL KULLANILIR?

Aydınger kağıdına bir fotoğrafı ya da daha önceden yaptığınız bir çizimi geçirmek istiyorsanız öncelikle fotokopi makinesi ile bu fotoğrafı istediğiniz boyutta çıkartın. Çıkarttığınız fotoğrafın ya da önceki çiziminizin üzerine aydınger kağıdını yerleştirin. Kağıdın düşmemesi ya da kaymaması için kağıt bandı kullanabilirsiniz. Ardından bir kalem yardımı ile altta bulunan çizimi takip ederek aydınger kağıdı üzerine geçirin. Aydınger kağıtlarının ince türleri neme çok dayanıklı olmadığı için saklarken dikkat ediniz.

 

AYDINGER FİYATLARI

Aydınger kağıdı fiyatları seçeceğiniz ürünün boyutuna ve ağırlığına göre değişiklik göstermektedir. Mimarlar, öğrenciler ve teknik çizim yapan diğer kişiler için Kaya Kırtasiye farklı seçenekler sunmaktadır. Siz de kaliteli aydınger kağıdı satın almak istiyorsanız kayakirtasiye.com ile doğru adrestesiniz!