A4 OKUL DEFTERLERİ

 

Özellikle okulda öğrenciler tarafından sıkça kullanılan A4 defteri; günlük notlarımızı yazmak , iş planlarımızı tutmak, projelerimizi yazmak, yemek tarifi yazmak gibi birçok çeşitli sebeple kullanırız. En yaygın defter boyutu olan a4 defter 210mm x 297 mm ölçülerindedir. Çok önemli bir işleve sahip olan defter, yazdıklarımızı senelerce saklamamıza imkan tanır. İlkokul döneminde oldukça tercih edilen A4 çizgili defter ve A4 kareli defter çocukların yazı becerilerinin gelişmesine oldukça katkıda bulunmaktadır. İlkokul döneminde çocuklar yazı yazarken çokça hata yaptıkları için kullanacakları defterlerin silinmeye dayanıklı ve kaliteli olması gerekir.

 

A4 DEFTER MODELLERİ

 

A4 defter, kapaklarına göre plastik kapak defter ve karton kapak defter olarak ayrılmakla birlikte üstündeki çizgilere göre kareli defter, çizgili defter ve düz defter gibi çeşitlere de ayrılmaktadır. İçinde bulunan yaprak sayısına göre de ayrılan A4 defterleri Kaya Kırtasiye’de; 80 yaprak çizgili defter, 60 yaprak çizgili defter, 120 yaprak çizgili defter, 100 yaprak çizgili defter, 40 yaprak çizgili defter, 72 yaprak çizgili defter, 144 yaprak çizgili defter, 96 yaprak çizgili defter, 120 yaprak kareli defter, 100 yaprak kareli defter, 80 yaprak kareli defter, 60 yaprak kareli defter, 96 yaprak kareli defter, 40 yaprak kareli defter, 72 yaprak kareli defter, 60 yaprak düz sayfalı defter, 96 yaprak çizgisiz defter, 80 yaprak düz çizgisiz defter, 72 yaprak çizgisiz defter, 100 yaprak çizgisiz defter seçenekleriyle bulunmaktadır. Yazacağınız yazıların bütünlüğünü korumak için size uygun olan yaprak sayısındaki defteri tercih etmelisiniz. Mesela bir sene boyunca göreceğiniz ders için 100 yapraklık defter tercih ederken sadece bir dönem göreceğiniz ders için 40 yapraklı defter tercih etmek uygun olacaktır.

 

A4 DEFTER MODELLERİNİN KULLANIM ALANLARI

 

Spiralli defterler katlanmaları nedeniyle yazı yazarken daha az yer kapladıkları için daha çok tercih edilmektedirler. İlkokul çağlarındaki çocuklar için daha çok telsiz defter tercih edilirken eğitim yıllarının ilerleyen zamanlarında spiralli defter daha çok tercih edilmektedir. Çizgili defter A4, genelde çizim yapılmasına gerek olmayan düz yazı yazılacak dersler için tercih edilirken; kareli defter A4 genelde fen bilimleri, matematik gibi dersler için tercih edilmektedir. Düz defter A4 ise genelde çizimler için tercih edilse de her türlü amaç için kullanıma uygundur.

 

A4 DEFTER FİYATLARI

 

A4 defter fiyatları seçeceğiniz defterin kapağının türüne, yaprak sayısına ve markasına göre değişiklik göstermektedir. Eğer siz de birbirinden farklı çeşide uygun fiyatlarla göz atmak istiyorsanız kayakirtasiye.com’ u incelemeyi unutmayın. Kaya Kırtasiye ile en uygun fiyatlı ve kaliteli A4 defter modellerine ulaşın!