FİLTRELE

SPİRALLİ DEFTER

 

Spiralli defterler hayatın her alanında not almak ve yazı yazmak için kullanılan pratik ürünlerdir. Diğer bir adı da telli defterler olan spiral defterler, özellikle okullarda öğrenciler için olmazsa olmazdır bu nedenle spiralli okul defteri de denebilir. En büyük artısı spirallerinden defteri katlayarak yazı yazmak olan spiralli defterler bu özelliklerinden ötürü rakipleri olan tutkallı ve ipli defterlere göre daha sık tercih edilirler. Bir diğer artısı da defterin diğer bölgelerine zarar vermeden istenildiği zaman kağıt koparabilmektir. Pratikliği sayesinde sadece okullarda değil hayatın her alanında kullanılır. Spiraller eğer üstten takılırsa üstten spiralli defter veya üstten telli defter denir. Her kalınlıkta, sayfa deseninde ve ebatta bulunan spiralli defterleri ihtiyacınıza uygun olarak satın alıp kullanabilirsiniz.  

 

SPİRALLİ DEFTER ÇEŞİTLERİ

 

Spiralli defterler ebatına, kalınlığına, sayfa desenine, spiralin bulunduğu bölgeye göre çeşitlere ayrılır. Spiralli defter A4, A5, A6 gibi çeşitli boyutlarda üretilir. A4 spiralli defterler sıklıkla okullarda öğrenciler tarafından not almak için tercih edilir ve büyük boy spiralli defter olarak da adlandırılır. A5 spiralli defter daha küçük yaştaki öğrenciler tarafından sıklıkla tercih edilir, bu defterlere orta boy telli defter de denirken; A6 spiralli defterler de yaygın kullanılır. Sayfa desenine göre ise spiralli çizgisiz defter, spiralli kareli defter, spiralli noktalı defter, spiralli çizgili defter çeşitleri vardır.  Kalınlık olarak ise, her ihtiyaca cevap verecek kalınlıkta spiralli defter bulmak mümkündür. Örneğin 120 yaprak kareli defter çoğunlukla liselerde matematik derslerinde öğretmenler tarafından öğrenciler not alması için istenirken 120 yaprak spiralli çizgisiz defter bulmak da mümkündür. Ayrıca spiralli defterler spiralli karton kapak defter  ve sert kapak spiralli defter olarak da ayrılır. Sert kapaklı spiralli defter daha dayanıklıyken karton kapak defter sert kapağa göre dayanıksız kalır.

 

SPİRALLİ DEFTER FİYATLARI

 

Her bütçeye uygun spiralli defter piyasada rahatlıkla bulunabilir. Telli defter fiyatları genel olarak uygun fiyatlarda olduğu için okullarda öğrenciler tarafından sıklıkla tercih edilir.. Siz de en uygun fiyatlı ve kaliteli spiralli defter çeşitlerini incelemek için kayakırtasiye.com’ u incelemeyi unutmayın. Kaya Kırtasiye güvencesiyle çeşit çeşit spiralli defterler içinden alışverişe başlayın!