CAM BOYALARI

Cam boyama, günümüzde hobi olarak yapılan ve ev dekorasyonu için kullanılan bir yöntemdir. Tarihi oldukça geçmişe dayanan cam boyası artık daha çok hobi işlerinde kullanılmaktadır. Cam boyama yapabilmek için cam boya ve fırçaya ihtiyaç duyulur. Ayrıca rölyef boya kullanılarak camın üzerine boyama yapılmadan önce çizilmek istenen desen çizilebilir.  Diğer tüm sanatlarda olduğu gibi cam boyama sanatı da farklı kültürleri yansıtan bir araç haline gelmiştir. Eşsiz toplumların ortaya koyduğu cam boyama çalışmaları bir kültür olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

CAM BOYA NERELERDE KULLANILABİLİR?

Oldukça geniş alana hitap eden cam boyaları neredeyse her türlü cam yüzey üzerinde uygulanabilir. Cam boya satın alarak evinizde rahatlıkla kavanoz boyama, şişe boyama ve bardak boyama gibi hobi işleri yapabilirsiniz. İç mimarların da ilgi alanına giren cam boyama, mimari tasarımlara destek olarak ev veya ofis gibi birçok olana renk katıyor. Bazı binaların pencerelerinde de kullanılan cam boyalar boydan boya bir sanat eseri oluşturarak ortama güzellik katmakta. Aynı zamanda cam boyalar ile evinizde kullanabileceğiniz tuzluk, şekerlik, kavanoz ya da vazo gibi işlevsel ürünleri de daha hoş bir hale getirebilirsiniz.

 

CAM BOY KULLANIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİ?

Öncelikle satın alacağınız boyanın içeriğinde ne olduğuna dikkat etmelisiniz. Piyasada bulunan bazı cam boyaları sağlıklı içeriğe sahip olmayabiliyor. Cam boyayı temin ettikten sonra boyayı süreceğiniz yüzeyin kuru ve temiz olmasına dikkat etmelisiniz. Cam boyamada fırça kullanımı ise oldukça önemlidir. Doğal kıllı fırçalar sentetik fırçalara oranla cam boyalarda daha başarılı olmaktadır. Boya geçişlerinde ise renklerin birbirine karışmaması için kullanılan fırça temizlenmelidir. Hata yaptığınız kısımlarda ise cam boya inceltici ile bu hataları düzeltebilirsiniz.

 

CAM BOYASI ÇEŞİTLERİ

Cam boyası birçok renk ve marka çeşidi ile Kaya Kırtasiye ‘de bulunmaktadır. Çeşitler arasından siyah cam boyası, beyaz cam boyası, kahverengi cam boyası, mavi cam boyası, yeşil cam boyası ve daha birçok renk bulabileceğiniz gibi birçok rengi içerisinde barındıran cam boya seti de tercih edebilirsiniz. Kaliteli markalar ise Nova cam boyası, Pebeo cam boyası, Bu-Bu cam boyası ve FANART-ARTDECO cam boyası şeklinde size sunulmaktadır.

 

CAM BOYASI FİYATLARI

Cam boyası fiyatları, seçeceğiniz ürünün markasına göre değişiklik göstermektedir. Size her daim kaliteli ürünler sunmaya çalışan Kaya Kırtasiye ‘de uygun fiyata birçok çeşit bulabilirsiniz. Eğer siz de hobi işleriniz için cam boyama malzemeleri arıyorsanız kayakirtasiye.com ile doğru adrestesiniz!