DOSYA ARA MALZEMELERİ

Dijitalleşmenin giderek gelişmesi ve yaygınlaşmasıyla birlikte belgeler ve evraklar dijital ortamlarda saklanmaya başlanmıştır. Belgeler ne kadar dijital ortamlar saklanıyor olsa da birçok kişi hala belgelerini kağıt şeklinde saklamayı tercih etmektedir. Belgelerin ise arşivlenmesi ve korunarak muhafaza edilmesi gerekmektedir. Özellikle, önemli olan belgelerin zarar görmemesi ve düzenli bir biçimde saklanması gerekir. Bunun için ise dosya türleri tercih edilmektedir. Dosyalar sayesinde belgeler bir arada düzenli bir şekilde saklanmaktadır. Düzenli bir çalışma alanı sunan dosyalar iş hayatının ve öğrencilerin vazgeçilmezidir. Dosyalarda ofisteki önemli belgeleri, faturaları ve benzeri evrakları saklayabileceğiniz gibi okulda aldığınız ders notlarını, ödevlerinizi ve projelerinizi saklayabilirsiniz. Devlet kurumları ve kuruluşları, ofisler, okullar ve kurumsal çalışma ortamlarında sıkça kullanılan dosyalar ara malzemelere ihtiyaç duymaktadır. Dosya kavalyesi, dosya teli ve plastiği, telli askılı dosya ve kuvvetlendirici halka bu ara malzemelerdendir.

 

DOSYA KAVALYESİ NEDİR?

Mektupların, raporların ve benzeri belgelerin konulduğu, ikiye katlanmış bir şekilde bulunan, karton ya da plastik malzemeden üretilen dosyalama aracına dosya denir. Bu dosya türü düz dosya ya da dosya gömleği olarak da adlandırılır. Dosya kavalyesi ise; dosyanın adını, numarasını, kodunu ve benzeri bilgileri yazmaya yarar. Ön kapağa ve arka kapağa takılan dosya kavalyeleri üzerinde bulunduğu dosya hakkında genel bir bilgi verir. Dosyaları kendi aralarında düzene sokmaya da yarayan dosya kavalyesinin üzerine dosyanın konulacağı rafın bilgileri de yazılabilir. Bir çeşit rehber etiketi olan dosya kavalyesi dosyanın üzerine ilk bakışta göze çarpacak şekilde yerleştirilir.

 

DOSYA TELİ VE PLASTİĞİ NEDİR?

Telli dosyalar fatura, makbuz, çek ve daha birçok belgenin saklanmasına yarayan bir dosya türüdür. İş yerleri, resmi kurum ve kuruluşlarda oldukça sık tercih edilen telli dosyalar oldukça yoğun biçimde kullanılmaktadır. Telli dosyalar, üzerine yazılabilen bilgiler sayesinde ise arşivleme konusunda oldukça büyük kolaylık sağlamaktadır. Dosya teli ve plastiği ise telli dosyanın içerisine koyulan bir ara malzemedir. Dosya teli, dosyanın içerisine konur. Bu sayede belgeler dosyanın içerisinde sabit kalarak düşmezler. Dosya teli sayesinde önemli belgeleriniz kaybolmaz ve bir arada kalır.

 

DOSYA ARA MALZEMESİ FİYATLARI

Dosya ara malzemeleri değişik çeşitlerle farklı markalar tarafından sunulmaktadır. Dosya ara malzemelerinin fiyatları ise seçtiğiniz ürünün çeşidine ve markasına göre değişiklik göstermektedir. Arşivleme açısından oldukça önemli olan dosya ara malzemeleri sizin için en iyi seçenekleriyle Kaya Kırtasiye tarafından sunulmaktadır. Eğer siz de dosya ara malzemeleri arıyorsanız kayakirtasiye.com ile doğru adrestesiniz!