KÜRELER

İçinde yaşadığımız dünyayı olabildiğince keşfetmek isteriz. Keşfetmek için de dünyaya bir bütün olarak bakabilmeyi arzu ederiz. Ancak şekil olarak oldukça küreye benzese de, tam anlamıyla dünya küre şeklinde değildir. Yine de dünyanın tamamen kavisli olması iki boyutlu düz haritalara hatasız yansımasını engellemektedir. Farklı harita yöntemleri olsa da yön, alan ve mesafe gibi konularda sapmalar olmaktadır. Bu sapmalar olmadan dünyanın yüzeyindeki şekilleri ve dünyayı bir bütün olarak en iyi dünya küresi gösterir. Mesafe, yön, ölçek, alan ve boyut gibi terimler dünya küresi üzerinde gerçeğe yakın olarak anlatılabilir. Özellikle küçük yaştaki çocukların dünyanın büyüklüğü nedeniyle bazı terimleri anlayabilmesi oldukça zor olabilmektedir. Dünya haritası küre üzerinde daha rahat kavrandığı için çocukların; kıtaları, denizlerin büyüklüğünü ve yerini, ülkelerin yerleri gibi kavramları öğrenmesi için oldukça uygundur.

 

KÜRE ÇEŞİTLERİ

Eğitim ve öğretim hayatında haritalara ihtiyaç duyulmaktadır. Haritaların yanında daha etkili bir öğretim için küre dünya da kullanılmaktadır. Dünya küreleri ise birçok model, boyut ve renkte bulunmaktadır. Ayaklı dünya küresi, evde ya da ofislerdeki masalarda kullanılarak ortama ayrı bir şıklık katar. Okullarda da tercih edilen masaüstü dünya küresi birçok öğrencinin dünyayı coğrafik anlamda rahatça kavramasına yardımcı olmaktadır. Işıklı dünya küresi ise hem eğitim amaçlı kullanılabileceği gibi hem de dekor olarak da kullanılabilmektedir. Özellikle karanlık ortamda kendini daha çok belli eden ışıklı küre dünya, fiziki ve siyasi seçenekleriyle bulunmaktadır. Dünya küresi ışıklı olarak kırmızı, sarı, pembe ve normal renkleriyle bulunduğu gibi antik dünya küresi seçeneğiyle de bulunmaktadır. 20 cm, 26 cm ve 30 cm seçenekleriyle bulunan ışıklı antik dünya küresi ışıksız olarak 30 cm seçeneğiyle de bulunabilir. Dönen dünya küresi tercih ederek çocuğunuzun öğrenme hevesini arttırabilir ve küreyi evinizde sevdiğiniz bir köşeye de koyabilirsiniz.

 

KÜRE FİYATLARI

Dünya küresi fiyatları, seçeceğiniz ürünün modeline, boyutuna ve markasına göre değişiklik göstermektedir. Hem koyduğunuz alana farklı bir görüntü katacak hem de eğitimde öğrencilere yardımcı olacak dünya küreleri Kaya Kırtasiye’de birçok çeşitte bulunmaktadır. Hem amacınıza hem de göz zevkinize hitap eden bir dünya küresini rahatlıkla bulabilirsiniz. Siz de uygun fiyata dünya küresi satın almak istiyorsanız kayakirtasiye.com ile doğru adrestesiniz!