FİLTRELE

ISTAMPA

İşyerlerinde ve ofislerde belgelerin onaylanıp takiplerinin yapılması gerekir. Her belgeyi onaylayan kişinin kim olduğunun bilinmesi ise işlerin takibi için önemlidir. Pek çok evrakın onaylandığı bir işyerinde her seferinde tek tek şirkete, onaylayan kişiye dair bilgilerin ve tarihin yazılması oldukça yavaşlatıcı olacaktır. Evrak yoğunluğunun fazla olduğu yerlerde bu işleri hızlandırmak için kaşeler ve mühürler üretilmiştir. Hatta günümüzde kaşe kullanımı firmalar için yasal bir zorunluluktur. Kaşe ve mühürlerin tabanına basılmak istenen ifade işlenir ve ardından kağıtların belli bölgelerine o evrakın onaylandığını belirtmek için bastırılır. Günümüzde bu işler için otomatik kaşeler yaygın olarak kullanılsa da otomatik kaşelerden önce bu görevi mühürler yerine getirmekteydi. Mühürler otomatik kaşeler gibi mürekkebini içinde bulundurmayan bir baskı aletidir. Bu ürünlerin baskı yapabilmesi için mürekkebe bastırılması gerekir. Mühürleri ve kaşeleri şişe halindeki mürekkebe bastırmak imkansızdır. Bu şekilde bir kullanım oldukça pis ve kullanışsız olacaktır. Fazla miktarda mürekkep de mühürden her yere mürekkep bulaşmasına neden olur. Bu iş için ıstampalar üretilmiştir. Mühür ve kaşeler ıstampa üzerine bastırılır ve tabanı mürekkeplendirilir. Ardından istenilen bölgeye kaşe ve mühür bastırılır ve onaylanır. Kullanım yerine ve taşınma durumuna göre küçük ıstampa veya büyük ıstampa modellerinden uygun olan tercih edilir.

 

ISTAMPA NASIL KULLANILIR?

Istampa kaşe ve mühürlerin mürekkeplenmesini sağlayan içinde sünger bulunan bir kutudur. Kolay taşınabilir kutu tasarımları bulunan ıstampa ihtiyaca göre metal ıstampa veya plastik ıstampa olarak satın alınabilir. Mühür ıstampasının kullanımı oldukça basittir. Istampa süngeri içine mürekkebi emmiş bir halde halihazırda bekler.  Bir yere onay verilmek istendiği zaman ıstampanın kapağı açılır ve mühür veya kaşe ıstampa süngerine bastırılır. Istampa mürekkep emmiş halde bulunur ancak mürekkep de kullanıldıkça biter. Bu durumda süngerin ıstampa mürekkebinin yenilenmesi gerekir. Bazı ıstampalar hazır mürekkebi süngerine emdirilmiş halde satılır. Bu ürünlere kendinden mürekkepli ıstampa denir. Bazı ıstampa ürünleri ise içinde herhangi bir mürekkep bulunmadan sadece kutu ve içindeki süngeriyle taşınır. Istampa satın alındıktan sonra kullanan kişi istediği renkte ve markada mürekkeple ıstampasını doldurabilir.

 

ISTAMPA FİYATLARI

Istampa fiyatları kutunun kalitesine, şıklığına, kutunun hammaddesine, boyutuna ve mürekkepli satılıp satılmamasına göre değişir. Her keseye uygun ıstampa modeli bulmak mümkündür. Istampa alırken kutusunun güvenli olduğuna dikkat etmek gerekir aksi halde ıstampa açılıp içindeki mürekkep etrafı kirletebilir. Istampanızın içindeki mürekkep bittiğinde sitemizden ve mağazamızdan en kaliteli ıstampa mürekkebi çeşitlerini inceleyebilir ve satın alabilirsiniz. Siz de en avantajlı ve kaliteli ıstampa modelleri için kayakırtasiye.com’ u incelemeyi unutmayın. Kaya Kırtasiye güvencesiyle ihtiyacınız olan ıstampaya ulaşın!