SPREY YAPIŞTIRICILAR

 

Sprey yapıştırıcılar hızlı çözüm sunmasıyla ve pratik kullanışıyla günlük hayatımıza yer almaya başlamıştır. Hemen hemen her yüzeye uygulanabilen hızlı yapıştırıcı sprey tahta, metal, ahşap, sunta, PVC, kağıt, kumaş, deri, seramik, plastik gibi birçok yüzeyde kullanılabilir. Sanat atölyelerinde, mimar atölyelerinde, mobilya imalatı ve otomobil imalatı gibi birçok çeşitli alanda da kullanılmaktadır. Evinizde kırılan, parçalanan, eskiyip dökülen eşyalarınızı tekrardan kullanılabilir hale getirmek için hızlı sprey yapıştırıcı kullanabilirsiniz. Sprey yapıştırıcı aynı zamanda sanatsal çalışmalarınızda, hobi işlerinizde ve dekorasyon işlerinizde de kullanılmaya uygundur. Evinizde duvarınıza asmak istediğiniz tabloları, çerçeveleri, aynaları, posterleri de sprey yapıştırıcı kullanarak rahatlıkla ve hızlıca duvarınıza sabitleyebilirsiniz. Sprey yapıştırıcının en avantajlı yönlerinden biri ise, diğer yapıştırıcılar kullanıldıkları yüzeyde iz bırakırken sprey yapıştırıcının yüzeyde iz bırakmamasıdır.

 

SPREY YAPIŞTIRICI NASIL KULLANILIR?

 

İhtiyacınıza uygun bir sprey yapıştırıcı tercih ettikten sonra öncelikle uygulamak istediğiniz yüzeyi temizlemelisiniz. Uygulanacak yüzeyin temiz olmasına, ıslak olmamasına tozdan ve yağdan arınmış olmasına dikkat edilmelidir. Eğer sprey yapıştırıcınızı metal bir yüzeyde kullanmak istiyorsanız yüzeyin pastan arındırılmış olması gerekmektedir. Spreyinizi yüzeye sıkmadan önce çalkalayın ve yüzey ile aranızda iki karış mesafe bırakarak spreyi sıkın. İçinde çeşitli kimyasallar bulunduran yapıştırıcı spreyi kullanırken ateş ile temas etmemesine çok dikkat edilmelidir. Sprey yapıştırıcınızı kullanırken yapıştırıcının deri ve göz gibi hassas bölgelere gelmemesine özen göstermelisiniz. Eğer sprey yapıştırıcı uygulama sırasında elinize bulaştıysa yapıştırıcıyı aseton yardımı ile temizleyebilirsiniz. Fakat yapıştırıcı gözünüz ya da ağzınız gibi daha hassas bir bölge ile temas ettiyse zarar görmemek için bir sağlık kuruluşundan yardım almanızda fayda vardır. Bu tür kazaların yaşanmasını önlemek için tedbirler alabileceğiniz gibi sprey yapıştırıcıyı fazla solumamak için koruyucu maske tercih edebilirsiniz.

 

SPREY YAPIŞTIRICI FİYATLARI

 

Sprey yapıştırıcı fiyatı, modeline ve yapıştırıcının gücüne göre değişiklik gösterebilmektedir. Siz de kırılmış ya da eskimiş eşyalarınızı tekrar kullanılabilir hale getirip daha uzun ömürlü olarak kullanmak istiyorsanız sprey boya tercih edebilir ve çeşitlerimize kayakirtasiye.com ile göz atabilirsiniz. Sprey yapıştırıcı ihtiyacınız için Kaya Kırtasiye’de doğru adrestesiniz!