FİLTRELE

PAKET LASTİĞİ

 

Paket lastiği kauçuktan üretilen, çeşitli malzemeleri paketlemeye veya bir arada durmalarına yarayan bir malzemedir. Kullanışlılığıyla her ev, ofis ve mağazada bulunan paket lastiği kullanışlılığıyla olmazsa olmazdır. Ambalaj lastiği olarak da bilinen paket lastikleri neredeyse hayatın her alanında kullanılır ve sürekli elimizin altında bulunması gerekir. Kauçuk paket lastiği esnek bir yapıya sahiptir, bu sayede istediğimiz şekle sokabiliriz. Aynı zamanda oldukça güçlüdür, kolayca deforme olmaz. Kolayca kopmayan paket lastikleri bütün bu özellikleri sayesinde günlük hayatın vazgeçilmezlerinden biri haline gelmiştir. Paket lastiklerini en kullanışlı hale getiren özelliklerinden biri de tekrar kullanılabilir olmalarıdır. Zaten fiyatları uygun olan paket lastikleri bu özellikleriyle de oldukça hesaplı bir ürün olma özelliği taşır.

 

PAKET LASTİĞİ NERELERDE KULLANILIR?

 

Paket lastikleri öyle çok kullanılır ve öyle gereklidir ki kullanılmadığı alan neredeyse yoktur.  Okul ve ofislerde kağıt ve kartonları bir arada tutmak istediğimizde kağıtları rulo haline getirerek hemen bir paket lastiği yardımıyla tutturabiliriz. Paket lastiği esnek yapısı sayesinde kağıtlar üzerinde iz yapmaz ve taşıma ile kullanım kolaylığı sağlar. Çiçekçiden alınan çiçekleri bir arada tutmak için ise yine bir paket lastiğine ihtiyaç duyulur. Pazardan alınan yeşillik demetleri paket lastiği yardımıyla bir araya getirilerek tutturulur ve satılır. Bunlar en aktif kullanıldığı alanlar olsa da hayatın bütün alanlarında bir araya getirilmek istenen eşyalar olduğunda akla ilk olarak paket lastiği gelir. Bunun dışında paketi açılmış bir cips, kurabiye, bisküvi gibi gıdalar bayatlamasın diye paketi bir lastik yardımıyla kapatarak hava alması engellenebilir ve gıda daha uzun süre taze kalabilir.

 

PAKET LASTİĞİ ÇEŞİTLERİ

 

Paket lastikleri ince, kalın ve farklı çaplarda olabilir.  Kalın paket lastiği, ince paket lastiğine  göre daha çok eşyayı bir arada tutmaya yarar ve daha kuvvetlidir. Daha profesyonel alanlarda kullanılan paket lastikleri incelere göre oldukça serttir. Çapları ise yine kullanım alanlarına göre çeşitlidir. Mini lastik daha az eşyayı bir arada tutarken geniş lastik daha çok eşyayı bir arada tutarken kullanışlıdır. Hem geniş hem de kalın paket lastiği ise sert kartonları paketlemek için kullanılır. Paket lastikleri değişik ebatlarda olabileceği gibi değişik renklerde de olabilir. Renkli paket lastiği diğer bir adıyla renkli ambalaj lastiği olarak da bilinir ve cıvıl cıvıl renkleriyle paketlenecek malzemelere uyum sağlayarak estetik bir görüntüye ulaşmayı sağlar. Paket lastiğini ihtiyacınıza uygun özelliklerde tercih ederek lastiğinizden maksimum verim alabilirsiniz.

 

PAKET LASTİĞİ FİYATLARI

 

Ambalaj lastik çeşitleri değişik ebat ve renklerde üretilip kullanılsa da fiyatları genel olarak çok uygundur. Bu sayede hayatın birçok alanında aktif olarak paket lastiği kullanmak mümkün olur. Ebatlarına, kalitesine ve markasına göre paket lastiği fiyatları değişiklik gösterse de, bu fiyat değişikliği cüzi miktarlardadır. Siz de kopmayan ve kaliteli paket lastiklerine kayakırtasiye.com’ da ulaşabilirsiniz.  En uygun fiyatlı paket lastiği ve en kaliteli paket lastiği alışverişi için Kaya Kırtasiye ile doğru adrestesiniz!