FİLTRELE

Klasör

Klasör ve dosyalama ürünlerine dair tüm alışverişlerinizi Kaya Kırtasiye üzerinden yapabilir ve zahmetsiz bir şekilde aradığınız klasör ve benzeri tüm gereçleri hızlı bir şekilde elde edebilirsiniz. Klasör satın almak istediğinizde, özellikle toplu klasör siparişi vermek için sitemizi kullanabilirsiniz. Birçok farklı renk ve çeşide sahip klasörler için sayfamızda bulunan tüm klasör çeşitlerini inceleyebilirsiniz. Ofisinizde ihtiyaç duyduğunuz tüm dosyalar ve klasörler sitemizde mevcuttur. Her meslek grubuna özel klasör bulunan Kaya Kırtasiye sanal mağazası vasıtasıyla aradığını dosyalama ürününü ve klasörü bulup online satın alabilirsiniz. Üstelik tüm klasörler internette bulabileceğiniz en uygun fiyatlarla size sunulmaktadır. Ekonomik klasör seçenekleri ile klasör satın alabilirsiniz. Tüm kırtasiye ürün ve çeşitleri için sitemizde arama yaparak istediğiniz kırtasiye malzemesini bulabilirsiniz.
 
Dosya saklama amacıyla kullanılan klasör, önemli olan tüm dokümanlarınızı saklayabileceğiniz ve koruyabileceğiniz etkili bir kırtasiye malzemesidir. Evde ya da ofiste sıklıkla kullanılan klasörler, uzun yıllardan bu yana evrakların bir arada ve uyum içinde kalmasını sağlayan destek ürünüdür. Farklı renk seçenekleri ve işlevsel boyutlarıyla her zevke ve amaca uygun olan bu ürünler, kağıtları saklamak için tasarlanan mekanizması ve pratik yapısıyla günlük işlerinizi bir intizam içinde yapmanızı sağlar. Genel olarak karton ya da plastikten üretilen bu ürünler üretildikleri malzeme ve markalarına göre farklı fiyatlarla satışa sunulmaktadır. Günlük hayatta işinizi son derece kolaylaştıracak olan bu ürünler proje, rapor, arşiv dosyası, fatura ya da farklı evrakları kolayca depolayabilmenizi sağlar ve çalışma ortamınıza bir düzen getirir.
Klasörün üretim tarihi olarak 1800’lerin sonları öne çıkar. Alman mucit Soennecken tarafından ince dosyaların birleştirilmesiyle ilk klasör ortaya çıkmıştır. Daha sonra da farklı kişiler tarafından geliştirilerek günümüzdeki halini almayı başarmıştır. ISO standartları kapsamında yer alan plastik klasörler 80 milimetre aralıkta bulunuyordu daha sonra ABD’de üç halkalılar standart olarak kullanılmaya başladı. Bu dosyalarda halka mesafesi 108 milimetre olarak kullanılmaya başladı. Ülkemizde genel olarak tek delikli, iki halkalı, kullanım amacı dikkate alınarak geniş ya da dar üretilen klasörler tercih edilmektedir.

Belge Depolamada Çözüm Ortağı Klasör Ürünleri

Bir iş ortamında ya da öğrencilik hayatı sırasında iş evrakları, sınav kağıtları ve daha birçok dosyayı muhafaza edebilmek için klasörler tercih edilir. Klasör ürünleri kullanım amacına göre farklı boyutlara ve ölçülere sahip olarak üretilmektedir. Günümüzde en yaygın olarak A4 ve A5 boyutunda kullanılır. ürünleri ihtiyacınıza yönelik olarak değişik boyut ve ölçülerde alabilirsiniz. Ancak klasör seçimi yapmadan önce mutlaka kullanım amacınızı belirlemeniz gerekir. Sert bir kapağa sahip olan bu ürünler hiçbir evrakınızın zarar görmesine yol açmaz. Ancak yeterli boyutlarda değilse evraklarınız zarar görebilir. Dış yüzeyini istediğiniz zaman kolayca silebilirsiniz. Böylece hem evraklarınız temiz kalır hem de çalışma ortamınızda toz birikmemiş olur. Halkalı sistemde üretilen klasörlere şeffaf dosya da takarak daha düzenli bir kullanım elde edebilirsiniz. Bu yöntemle genelde okuldaki ödevlerde ve törenlerde farklı renkleri barındıran klasörler tercih edilmektedir.
Sırt kısmında bulunan delik ise işaret parmağınız ile kolayca dosyaya ulaşmanızı sağlar. Bu sayede istediğiniz içerikleri hiç sorun yaşamadan bulabilirsiniz. Ayrıca klasörün bu bölümünde bir etiket bulunur. Böylece istediğiniz açıklamayı yazarak daha düzenli bir saklama işlemi sağlayabilir ve aradığınıza<