FİLTRELE
Kişiye Özel
%10
146,30 TL 131,67 TL Ücretsiz Kargo
Kişiye Özel
422,05 TL Ücretsiz Kargo
Kişiye Özel
437,30 TL Ücretsiz Kargo
Kişiye Özel
%10
516,60 TL 464,94 TL Ücretsiz Kargo
Kişiye Özel
%10
518,00 TL 466,20 TL Ücretsiz Kargo
Kişiye Özel
%10
642,60 TL 578,34 TL Ücretsiz Kargo
Kişiye Özel
%10
264,60 TL 238,14 TL Ücretsiz Kargo
Kişiye Özel
%10
264,60 TL 238,14 TL Ücretsiz Kargo
Kişiye Özel
%10
264,60 TL 238,14 TL Ücretsiz Kargo

Tükenmez Kalem

Tükenmez kalem yazı yazmak amacıyla kullanılan ve içinde mürekkep yer alan yazı gereçleridir.  Bu kalem türünde birçok model sizleri bekliyor. Bu kalemler arasından standart modelleri, makaralı modelleri ve dolma kalemleri bulabilirsiniz. Bu kalem türü 1888 yılında John Loud tarafından icat edilmiştir. Daha sonra da 1938 yılında Macar gazetesi Laszlo Biro yeni modeller geliştirmiştir. Usta gazeteci İkinci Dünya Savaşı sırasında Arjantine giderek burada fabrika kurdu ve seri üretime geçti. Kalemin üretiminde petrolden üretilen plastik malzemeler kullanılır. Ana maddeleri son derece hafif ve diğer ürünlere göre oldukça dayanıklıdır. Üretim aşamasında tükenmez kalemler Polipropilen Kopolimer adlı bir malzemeyle üretilir. Bu madde bir kazan içinde üretilir. Kalıplara dökülen bu ürün daha sonra mürekkeple karıştırılarak tükenmez kalem elde edilir. Kalite kontrolü yapıldıktan sonra satış aşamasına gelinir.
Bu ürünler ucunda bir bilye yardımıyla yazan, parçalarına ayrılabilen içinde de ince bir boru bulunan ürünlerdir. Bu kalemlerin kullanımı son derece kolaydır. Kağıt üzerinde kayarak ilerleyen bu modellerle yazma işlemi için bastırma yapmanıza gerek yoktur. Mürekkepleri hiçbir şekilde dağılmaz ve akma yapmaz. Bu yüzden de kolay şekilde yazı etkinliği yapılabilir. Buna ek olarak mürekkepli kalemlerle yazı yazdığınızda mürekkep izi arka sayfaya geçebilir. Ancak tükenmez kalem ile yazarken kurşun kalemde olduğu gibi izler yazı tek sayfada kalır ve kağıtlar iki taraflı olarak kullanılabilir. Bu ürünlere divitler gibi mürekkep doldurmanız gerekmez. İçindeki mürekkep bittiğinde kullanılamaz halde olur. Ancak bu ürünlerin mürekkebi kısa sürede bitmez. Uzun bir süre dayanabilir.

Pratik Kullanıma Sahip Tükenmez Kalem Modelleri

Bu malzemeler son derece avantajlı kullanıma sahip ürünlerdir. Kurşun kalemlerin aksine bu ürünlerin uçları kırılmaz. Bu yüzden sizler kaliteli bir tükenmez kalem ile uzun süre boyunca yazabilirsiniz. Kurşun kalemlerde bulunan sorunlardan biri elde leke ve çöp bırakmasıdır. Kaya Kırtasiye farkıyla satışa sunulan ürünlerde böyle bir sıkıntı yoktur. Tükenmez kalemler son derece temiz bir kullanım sağlar. Ayrıca kalemlerin açılma ya da açma gibi bir sorunu olmadığı için pratik bir kullanım sağlar.
Dünyaca ünlü tükenmez kalem markaları tarafından üretilmiş olan modeller metalden ya da plastikten yapılır. Bu maddeler son derece dayanıklı olduğu için uzun süre kullanılabilir. Ayrıca tüm ürünler çocuklara ve yetişkinlere zarar vermeyecek çevre dostu malzemelerden üretilmektedir. Bir tükenmez kalemde 3 kilometreye kadar yazı yazmanıza yetecek kadar mürekkep yer alır. Bu yüzden bir kalemi uzun süre kullanabilirsiniz. Önemli belgeleri imzalarken, size sunulan bir formu doldururken, iş yerindeki evraklarınızı oluştururken ve daha birçok farklı amaçla kalem çeşitlerini türlerini tercih edebilirsiniz. Bu kalemle yazılan yazıların silinme gibi bir tehlikesi yoktur. Bu yüzden resmi işlerde yoğun olarak kullanılır.