KARTVİZİTLİK VE YEDEKLERİ

 

Kartvizit, kurum ya da kişiler tarafından bastırılan ve üzerinde ulaşılacak kişinin bilgilerini barındıran kartlardır. Kartvizit üstünde eğer kişi için basılmışsa; kişinin mail adresi ve telefon numarası gibi iletişim bilgileri, ofis adresi, adı soyadı, eğer bir kuruma bağlı çalışıyorsa kurum adı gibi bilgiler yer alır. Kartvizit eğer bir kurum adına basılmışsa; yetkilinin adı soyadı, bağlı bulunduğu kurum, yetkili veya kurumdan bir kişinin telefon numarası, kurumun mail adresi gibi bilgiler yer alır. İş hayatında iletişim kurmak ve reklam yapmak için oldukça önemli olan kartvizitlerin kişi tarafından kolay ulaşılabilir bir yerde bulunması gerekir. Aksi halde ofisine gelen birisine veya ofis dışında karşılaştığı birisine kartvizitini vererek iletişim bilgilerini paylaşması zorlaşacaktır. Bu amaçla çok çeşitli türlerde kartvizitlikler üretilmiştir.

 

KARTVİZİTLİK ÇEŞİTLERİ

 

Kartvizitler kullanım yerine göre oldukça çeşitli türlerde olabilir veya çok çeşitli malzemelerden üretilmiş olabilir. Kartvizitlik ofisi ziyaret eden müşteriler ve iş insanları için bir profesyonellik göstergesidir. Kartvizitlik masaüstünde bulunabilir veya dosya gibi olan kartvizit albümü ile düzenli halde çekmece ve dolaplarda muhafaza edilebilir. Pek çok değişik malzemeden yapılmış masaüstü kartvizitlik vardır. Bunlardan en popülerleri deri kartvizitlik, metal kartvizitlik ve plastik kartvizitliktir. Plastik kartvizitlikler eğer şeffaf plastikten üretilmişse şeffaf kartvizitlik olarak da bilinir. Bu ürünler masaların üstünde el altında bulunur ve ofisi ziyaret eden müşterilere ve iş insanlarına kolaylıkla kartvizit verebilme imkanı sunar. Kartvizit kutusu ise alfabetik bölmelere ayrılmış bir üründür, bu şekilde aynı anda pek çok kartviziti alfabetik düzende tutmayı ve ulaşılmak istenen kişiye kolayca ulaşmayı sağlar. Genelde işi gereği pek çok insanla görüşme yapması gereken iş insanları tarafından kullanılır. Kartvizit albümü ise klasöre benzer ve kişinin elinde pek çok yerden alınmış kartvizitler bulunuyorsa, bunları belli bir düzen halinde saklamak ve gerektiğinde bulabilmek için oldukça kullanışlıdır.

 

KARTVİZİTLİK FİYATLARI

 

Kartvizitlik fiyatı ürünün modeline, kalitesine ve kartvizit saklama kapasitesine göre çeşitlidir. Örneğin plastik kartvizitler ucuzken deri kartvizitlikler daha pahalı satılır. En uygun ve kaliteli kartvizitlere göz atmak için kayakırtasiye.com’ u ziyaret etmeyi unutmayın. Dilediğiniz kartvizitlik modeline Kaya Kırtasiye’ de ulaşın!