FİLTRELE

BLOKNOT

 

Bloknot defter her yaştan insan tarafından özellikle okul ve iş yerlerinde sıklıkla kullanılan bir defter türüdür. Genellikle yazı yazmak, karalama yapmak ve not tutmak için kullanılan bu defterler kullanım açısından oldukça pratiktir. Bloknot defterler boyutlarının çeşitliliği sayesinde kolaylıkla taşınır. Bloknot defterler çok çeşitli boyut ve sayfaların bir araya getirilme şekli göz önüne alınarak türlere ayrılmıştır. Bloknotların kapak desenleri de oldukça çeşitlidir. Herkes zevkine uygun kapak desenine sahip bloknot defteri tercih edebilir.

 

BLOKNOT ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

 

Bloknot kağıt ve defter boyutları oldukça çeşitlidir. Okul defterleri gibi bloknotların sayfa çizgileri de kullanılacağı yere göre değişir. Örneğin kareli bloknot sayısal derslerde not almak veya günlük hayatta sıradan notlar almak için kullanılırken, çizgisiz bloknot yine günlük hayatta not defteri olarak veya eskiz yapmak için kullanılabilir.

 

Bloknot defter A4 boyutunda olabileceği gibi daha küçük boyuttaki bloknotlar da sıklıkla kullanılır. A4 bloknot defterler sıklıkla okullarda lise öğrencileri tarafından kullanılarak üzerine ders notları yazılır. A4 bloknot kareli, çizgili veya çizgisiz kağıt düzeninde satılabilir.

 

Bloknot defter A5 ebatında da satılır. A5 bloknot ise A4 kağıdın yarısı kadardır. Daha küçük olan bu bloknotlar çeşitli notları almak için sıklıkla kullanılır. A4 bloknota göre boyutunun daha küçük olması sayesinde taşınması daha kolaydır.

 

A6 bloknot bir not defteri boyutu için ideal ebattır. Küçük bloknot çeşidi olan A6 bloknot, boyutunun işlevselliği sayesinde profesyonel iş hayatı ve okul sıralarında sıklıkla tercih edilir.

 

Boyut dışında bir diğer bloknot sınıflama şekli ise ciltleme yöntemidir. Spiralli bloknotlar oldukça dayanıklı ve uzun ömürlüyken tutkallı bloknotlar yapıştırılarak sabitlendiği için spiralli bloknotlar kadar dayanıklı değildir. Spiralli bloknot kullanılırken defterinizi rahatlıkla katlayabilir ve her türlü küçük alanda da kullanabilirsiniz. Spiralli bloknotların bir diğer artısı ise defterin geri kalan sayfalarına zarar vermeden sayfa koparılabilmesidir. A5 spiralli bloknot bu özellikler nedeniyle sıklıkla tercih edilir.

 

BLOKNOT FİYATLARI

 

Ciltleme yöntemi, kağıt boyutu, sayfa kalitesi ve sayfa sayısına göre değişen bloknot fiyatları genel olarak uygundur. Her kesimden insana hitap eden bloknot bulmak mümkündür. Siz de kayakırtasiye.com’ u inceleyerek kendinize en uygun bloknot tercihinde bulunabilirsiniz. En uygun fiyatlı ve kaliteli bloknot alışverişi için Kaya Kırtasiye güvencesiyle doğru adrestesiniz!