MATARALAR

Okulda, iş yerinde, sporda, yolculukta ve birçok yerde su içmeye ihtiyaç duyarız. Sürekli ve temel ihtiyacımız olan suya kolay erişim için genellikle matara tercih edilmektedir. Hayatımıza çocukluk yıllarında giren su matarası su ihtiyacımızın gerektiği gibi karşılanmasına oldukça yardımcı olmaktadır.  Matara suluk ve termos mataralar içerisinde bulunan sıvıyı sağlıklı koşullarda muhafaza etmeye yarar. Matara termos içecekleri ısı kaybına uğramaksızın muhafaza eder.  Sadece sıcak içecekler için değil aynı zamanda soğuk içeceklerin ısısını koruması için de kullanılmaktadır. Termos matara tercih edilirken kalitesine dikkat edilmelidir. Plastik yapıda bulunan termoslar sağlığınız açısından uygun olmadığı için çelik matara tercih etmeye özen göstermelisiniz. Matara termos ile içeceklerinizi evinizden uzak yerlere götürerek istediğiniz zaman içebilirsiniz. Termos suluk kullanarak evden götürdüğünüz çeşitli içecekleri okulda, kursta, parkta ve iş yerinde ısı kaybı olmaksızın içebilirsiniz.

 

MATARA MODELLERİ

Kaya Kırtasiye’de birbirinden farklı matara çeşitlerine bakabilirsiniz. Çelik ve alüminyum olmak üzere birbirinden farklı çocuk matarası bulunmaktadır. Çocuğunuza beğeneceği bir matara alarak su içmeye teşvik edebilirsiniz. Beyaz, mavi, neon yeşil, mor, gri, yeşil, toz pembe, koyu gri, siyah, neon sarı, metalik gri, kırmızı, neon mavi, pembe ve pastel yeşil seçenekleri bulunan çelik termoslara bakarak zevkinize uygun olan termosu rahatlıkla bulabilirsiniz. Ayrıca çelik termos matalar 350 Ml, 500 Ml ve 400 Ml seçenekleriyle bulunurken çocuk su matarası çeşitleri 350 Ml ve 230 Ml seçenekleriyle bulunmaktadır.

 

MATARA NASIL TEMİZLENİR?

Mataranızı limon suyu veya karbonat kullanarak temizleyebilirsiniz. 1 yemek kaşığı karbonat ya da limon suyu koyduğunuz mataranızı 24 saat boyunca beklettikten sonra durulayın. Eğer sirke kokusundan rahatsız olmuyorsanız, 3 yemek kaşığı sirke ve su koyduğunuz mataranızı 24 saat beklettikten sonra durulayarak bulaşık deterjanı ile temizleyebilirsiniz. Bu noktada seçtiğiniz sirke türünün bir önemi yoktur, size kokusu hafif gelen bir sirkeyi kullanabilirsiniz.

 

MATARA FİYATLARI

Çelik matara fiyatları ve termos matara fiyatları, seçeceğiniz ürünün markasına ve modeline göre değişiklik göstermektedir. Günün büyük bir bölümünde yanınızda taşıyacağınız mataranızı zevkinize göre seçebilmeniz için Kaya Kırtasiye oldukça farklı çeşit sunmaktadır. Uygun fiyatlı, kaliteli matara almak istiyorsanız kayakirtasiye.com ile doğru adrestesiniz!