FİLTRELE
Ücretsiz Kargo 1.808,66 TL

Kartuş ve Tonerler

Teknolojik gelişmeler, herkesin bildiği üzere son zamanlarda büyük gelişmeler göstermektedir. Teknolojinin gelişmesi ve yenilenmesi ile birlikte yazıcı ve fotokopi makinalarının malzemeleri, malzemelerin işlevsellikleri her geçen gün gelişmekte ve yenilenmektedir. Yazıcı ve fotokopi makinaları söz konusu olduğu vakit toner ve kartuş terimleri gün yüzüne çıkmaktadır. Yazıcı ve fotokopi alanında bilgi edinmek isteyen birileri, illaki kartuş ve toner kelimelerine sıklık ile rastlamaktadır. Fakat birçok insan kartuş ve tonerin tanımlamasını yaparken karışıklığa düşmektedir. Bu durumu detaylandırmakta büyük yarar olacaktır.

Kaya Kırtasiye; kullanıcıların kartuş ve toner ayrımını yapmalarının ve aslında neye ihtiyaçları olduğunun birebir analizini yapmalarının sonucunda iyi bir alışveriş ile işlemlerini tamamlamalarını dilemektedir. Çünkü işin içine teknoloji girdiği vakit, teknoloji hizmetinin içinde olmazsa olmaz olan malzemelerin özen ile üretilmesi uzun ömürlü bir kullanımı beraberinde getirmektedir. Özellikle de kalite hususu kartuş ve tonerlerde çokça önemlidir. Çünkü yazıcı kullanımında silik bir görüntü elde etmeyi hiç kimse istemez. İşinde profesyonel bir şekilde çalışan insanlar, elde ettikleri belgelerin olması gereken canlılığa sahip olmasını ister. Siz de eğer işinizde profesyonelseniz ve profesyonelliği ilke edinmişseniz kartuş ve toner alışverişinizi www.kayakirtasiye.com ‘ dan yapabilirsiniz. Bu fırsat, sizi daha ileriye taşıyacaktır hiç şüphe yok ki.

Kaya Kırtasiyede Bulunan Kartuş ve Toner Malzemeleri

  • Dolum – Yenileme Tonerler
  • İnk – Jet Mürekkep Kartuşlar
  • Laser Tonerler
  • Muadil Tonerler

Toner Nedir?

Kağıt üzerinde yazı ve görüntü almak üzere kullanılan toza toner adı verilmektedir. Toner ilk kez kullanılmaya başlandığı zamanlarda bu tozlar karbon tozu idi. İlerleyen yıllarda teknolojinin gelişim göstermesi ve kaliteye de önem verilmesi ile birlikte bu tozların içine polymer karıştırılmıştır. Tonerin çalışma şekline bakıldığı vakit, yazıcıların içerisinde fırın diye tabir edilen mekanizmalar mevcuttur. Toner partikülleri bu fırınlarda ısıtılmaktadır. Isıtıldıktan sonra kağıt üzerine yapıştırılır. Isıtılma dereceleri yaklaşık olarak 180 – 200 derece arasında değişim göstermektedir. Toner tozlarında tanecik boyutları 8 ila 10 mikrometre arasında değişim göstermektedir. Standart seviyede olan bir toner, kullanıldığı zaman yaklaşık olarak 2000 sayfa baskı elde edebilme ihtimali çokça yüksektir.

Kartuş Nedir?

Kartuş kelimesi, Fransızcadan geçmiştir dilimize. Eski tip tüfeklerde kullanılmış olan bir parçaya verilmiş olan isimdir aslında. Fakat bunun yanında dolmakalemlerde de kullanılıyor olan bir terimdir. Yazıcılar için kullanılan kartuşlar baskı amaçlıdır. Kartuşları; mürekkep kartuş ve toner kartuşu olarak ikiye ayırmak mümkündür. Mürekkep kartuşların içerisinde likit mürekkep bulunmaktadır. Yazıcılar bu mürekkep vesilesi ile kağıt üzerine baskıyı gerçekleştirir. Lazer yazıcılarda bulunan toner kartuşlar ise toner tozları ve yazıcı içerisindeki bazı parçaların yardımı sayesinde baskı işlemini gerçekleştirmektedir.