FİLTRELE

TARİH DAMGASI VE KAŞELERİ

İş yerlerinde evrak ve belge yoğunluğu çok fazladır. Ama bu evrak ve belgelerin tarihlerinin kayıtlarının da tutulması gerekir. İş alanına göre kağıtlara onay vermek gerektiği zamanlar olur. Evrak yoğunluğunun fazla olduğu kurumlarda sürekli olarak tarih yazmak hem yorucu hem zaman kaybettiricidir. Böyle durumlarda kullanılması için tarih damgası ve tarih kaşesi üretilmiştir. Tarih damgası ve kaşesi bu tür kurumların vazgeçilmez ürünlerinden birisidir çünkü gün içinde atılacak tarih her zaman sabittir. El ile istenilen tarih ayarlanabilen tarih damga ve kaşeleri bu anlamda çok kullanışlıdır. Her güne başlarken yeni günün tarihine ayarlanan tarihli kaşeler ve damgalar gün sonunda veya diğer günün başında yeni tarihe göre ayarlanarak kullanımına devam edilir. Oldukça sağlam yapıda olan bu ürünler uzun yıllar kullanılabilir. Bu ürünlerde ellere ve kağıtlara bulaşma olmaz.

 

TARİH DAMGASI VE KAŞELERİ ÇEŞİTLERİ

Gün içinde pratik bir şekilde tarih atmak için kullanılan iki farklı ürün vardır. Bunlardan biri tarih damgası diğeri de tarih kaşesidir. Aslında amaçları ve sonuçları aynı olsa da kullanım esnasında bazı farklılıkları vardır. Tarih damgası manuel kullanımlıdır. Bu ürünleri kullanırken iz bırakacak mürekkep kendi içinde bulunmaz. Damga önce ıstampaya bastırılır, ardından tarih basılmak istenen alana bastırılır. Bu yöntem tarih kaşelerine göre daha zahmetlidir. Tarih kaşelerinde ise herhangi bir ek malzemeye ihtiyaç duyulmaz. Aynı zamanda otomatik kaşe de olan tarih kaşeleri mekanizmaları sayesinde durmaksızın tarih atabilme imkanı sağlar. Tarih kaşelerinde ancak mürekkep bittiğinde bir değişim yapılması gerekir. Tarih kaşeleri mürekkep kısmını içinde barındırdığı için kuruması söz konusu değilken tarih damgasının bir süre kullanılmaması bile hemen üzerindeki mürekkebin kurumasına sebep olur.

 

TARİH DAMGA VE KAŞELERİ FİYATLARI

Tarih damga ve kaşeleri fiyatları modeline, kalitesine ve markasına göre değişir. Her ihtiyaca ve keseye uygun tarih damga ve kaşesini ise kayakırtasiye.com’da bulmak mümkündür. Siz de en uygun fiyatlı ve kaliteli tarih damga ve kaşelerine Kaya Kırtasiye güvencesiyle ulaşmak için mağazalarımızı ve sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın!