ULTRAVİYOLE MÜREKKEPLERİ

Gelişen teknoloji sayesinde birçok baskı tekniği ortaya çıkmıştır. Yeni yeni yaygınlaşmaya başlayan UV baskı genelde dijital reklam sektöründe kullanılan bir baskı tekniğidir. Reklam sektöründe yer edinmiş bir baskı türü olan UV baskıda ultraviyole ışınlar kullanılır. UV baskı ultraviyole ışınlarının mürekkebin üzerinde kullanılmasıyla ortaya çıkan bir baskı türüdür. Bu baskı yöntemi yazıcı ile uyumlu olan her yüzeyde kullanılabilir. UV baskı için ise özel olarak geliştirilmiş yazıcılar kullanılmaktadır. Bu yazıcılar etkili, parlak ve canlı baskılar oluşturur. UV mürekkep nedir sorusu sıkça sorulsa da cevabı oldukça basittir. Ultraviyole mürekkep, ultraviyole baskılarda kullanılan özel bir mürekkep türüdür. UV baskıda, UV mürekkep kağıt ya da benzeri bir maddenin üzerine geçtikten sonra ultraviyole ışınlar gönderilir. Işınların gönderilmesi ile mürekkep çok kısa bir süre içinde kurur. UV mürekkepleri uygulanan ultraviyole ışınlardan sonra etki göstermek üzere tasarlanmıştır. Geçmiş yıllarda baskı yapılırken oldukça vakit kaybedilse de ultraviyole mürekkep ve baskı ile bunun önüne geçilmiştir. UV mürekkep sayesinde baskılar uygunsuz hava koşulları, nem, güneş ışınları gibi dış etkenlerden zarar görmeyerek baskının kalitesi arttırılır.

 

NEDEN ULTRAVİYOLE MÜREKKEP TERCİH EDİLMEDİLİR?

Ultraviyole mürekkep ile yapılan UV baskılar beraberinde birçok avantajı getirmektedir. 20 yıldan uzun süredir kullanılan ultraviyole mürekkepler avantajları nedeniyle gün geçtikçe yaygınlaşmaktadırlar. UV mürekkep kullanarak yapılan baskılar oldukça uzun ömürlüdür, senelerce yıpranmadan kullanılabilir. Ultraviyole mürekkep ile yapılan baskılarda baskının canlılığını kaybetmesi, renklerin yıpranması ya da renklerin solması ile karşılaşılmaz. UV mürekkebin anında kuruması ise en büyük avantajlarından biridir. Hızlı koruma sayesinde imajın dilenen özelliklerde sabitlenmesi sağlanmaktadır. Ayrıca hızlı kurumaları sayesinde büyük ve ayrıntılı kurutma sistemlerine ihtiyaç duyulmaz. Oldukça avantajlı olan UV mürekkebi özel olarak geliştirilen bir mürekkep türüdür. Bu özel mürekkebin bir diğer avantajı ise yazıcı kafalarında kurumamasıdır. Yazıcıda kurumayan ultraviyole mürekkepler tıkanma sonucu yapılan temizleme işlemlerinden de sizi kurtararak işinizin akışını bozmaz.

 

ULTRAVİYOLE MÜREKKEP ÇEŞİTLERİ VE FİYATLARI

Oldukça avantajlı ve kaliteli bir mürekkep türü olan ultraviyole mürekkepleri en iyi seçenekleri ile Kaya Kırtasiye ‘de bulunmaktadır. Her daim kaliteli ürünler sunmaya çalışan Kaya Kırtasiye UV Noris mürekkep seçeneklerine sahiptir. Noris mürekkep çeşitlerini kırmızı, yeşil ve siyah renklerinde bulabilirsiniz. UV mürekkep fiyatları ise rengine göre değişiklik gösterebilmektedir. Ultraviyole mürekkep satın almak istiyorsanız kayakirtasiye.com ile doğru adrestesiniz!