FİLTRELE

Fosforlu Kalem

En yoğun olarak kullanılan kırtasiye malzemeleri arasında fosforlu kalem bulunur. Bu ürünler genel olarak yazıları belirgin hale getirmek için kullanılır. Genel olarak okul çağına gelmiş çocuklar için kullanılsa da günümüzde yetişkinler de bazı amaçlar için bu ürüne başvurmaktadır. Bu ürün1963 yılında bulunan keçeli kaleme floresan dahil edilmesiyle birlikte ortaya çıkmıştır. Keçeli bir uçtan meydana gelen bu kaleme keçeli kalem adı da verilir. Daha çok eğitim alanında kullanılan bu ürün görsel hafızayı destekleme konusunda önemli bir yer taşır. Okulda ya da ofis ortamında kendine yer bulan fosforlu kalemler diğer kalem türlerinden daha kalın ve parlak bir görünüm ortaya çıkarır. Bu yüzden belirginleştirme işlemini yerine getirirken son derece işlevsel olarak kullanılabilir.
Fosforlu kalem içinde yer alan mürekkep bittiğinde tekrar özel mürekkebini alarak dolum işlemi yapabilirsiniz. Bu sayede oldukça farklı uç kalınlıklarında ürünlerle birlikte ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Bu ürünlerin fiyatları uç kalınlığı, markası ve birtakım özellikleri göz önünde bulundurularak belirlenir. Kaya Kırtasiye farkıyla satışa sunulanlar arasından sizler de kalemin uç kalınlığına, mürekkebine, yazım kapasitesine ve parlaklığına göre seçim yapabilirsiniz. Bu ürünler farklı renklere sahiptir. Hem tek renk olarak hem de kalem seti şeklinde çoklu satın alınabilir. Sarı, turuncu, mavi ve pembe gibi renklerle belirginleştirme işlemini yerine getirebilirsiniz. Faber Castell ve daha birçok markanın tekli ya da çoklu ürünlerini satın alabilirsiniz.

Parlak Renkleri Ortaya Çıkaran Fosforlu Kalem Çeşitleri

Özellikle eğitim alanında yoğun olarak kullanılan fosforlu kalem modelleri sınava hazırlanma sırasında çalışılan konu üzerinde belli noktalara dikkat çekerken ve belirginleştirme işlemlerinde kullanılabilir. Farklı uç kalınlıklarına göre sınıflandırılan bu kırtasiye ürünleri her türlü ihtiyaca uygun olarak seçilebilir. İster ince uçlu isterseniz de kalın uçlu kalemler arasından seçim yapabilirsiniz. Fosforlu kalem mürekkebinde toksin madde yoktur. Su bazlı olduğu için bir bulaşma durumunda sağlığa olumsuz bir etki içermez. Ayrıca bir giysi ya da eşyaya bulaştığında lekeler ılık bir suyla kolayca çıkabilir. Parlak renk ve işaretler görsel hafızanızı destekleyerek akılda kalma oranını arttırır. Mürekkebine göre parlak, fosforlu renkler olduğu için öğrenme etkinliklerinde etkili bir kullanım sağlar.
Bir yazıda bulunan tüm cümleleri okumak yerine altını çizdiğiniz yerleri okursanız her zaman istediğiniz konuyu kolayca tekrar edebilirsiniz. Çeşitli kalem türleri arasında en parlak olanlar fosforlu kalem modelleridir. Bu ürünler diğerlerine göre daha ekonomik bir kullanım sağlar. Diğer kalemler gibi uzun süre yazı yazmadığınız sadece işaretleme ya da çizgi çekme işlemi yaptığınız için uzun süre dayanabilir. Bu yüzden daha pratik ve hesaplı bir kırtasiye malzemesidir. İstediğiniz renge sahip kalemi Kaya Kırtasiye kategorileri arasında kolaylıkla bulabilirsiniz.