Kişiye Özel

Scrikss İsminize Özel 78 Dolma Kalem

· İsminize Özel · Ücretsiz Hediye Paketi · Aynı Gün Kargo

242,50 TL
Kişiye Özel

Scrikss İsminize Özel 38 Siyah Altın Dolma Kalem

· İsminize Özel · Ücretsiz Hediye Paketi · Aynı Gün Kargo

Yorum Yıldızları (1)
745,00 TL

Scrikss İsminize Özel 35 Beyaz Altın Dolma Kalem

· İsminize Özel · Ücretsiz Hediye Paketi · Aynı Gün Kargo

745,00 TL
Kişiye Özel

Scrikss İsminize Özel 88 Gold Krom Dolma Kalem

· İsminize Özel · Ücretsiz Hediye Paketi · Aynı Gün Kargo

470,50 TL

Dolma Kalem

Bu kalemler günümüzde pek yaygın olarak kullanılmasa da hala ofis ve okul ürünleri arasında önemli bir yere sahiptir. Hatta kullanım özellikleriyle mürekkepli kalemlerin atası olarak anılmaktadır. Çok eski zamanlarda kalemler daha yokken kuş tüyleri kalem olarak kullanılıyormuş. Bu ürünler mürekkebe batırılarak kullanılıyormuş. Ancak daha sonra divit icat edilmesiyle bu gelenek azalmaya başlamıştır.  Diviti bir kalem gibi kullanılan bir sapın ucuna takarak yazı çeşidine göre tercih ediyorlardı. Ancak divitlerin sürekli olarak mürekkebe batırılıp çıkartılması gerektiği için yazma sürecinde kullanışlı olmuyordu. Bu yüzden dolma kalem tam bir ihtiyaç haline geldi. Bu dönemlerde üretilerek kullanıma sunulan dolma kalem modelleri tasarlanarak insanların bu ihtiyacına çözüm getirdi.
Bu ürünlerin içinde bir mürekkep haznesi bulunur. Buna ek olarak yanınızda taşıyabileceğiniz ve mürekkep akıtmayacak bir kapağı bulunur. Mürekkebini doldurduğunuzda bitene kadar istediğiniz yere taşıyabilir ve kesintisiz şekilde yazı yazmaya devam edebilirsiniz. Bu ürünler hem çağa uygun hem de nostaljik izler barındırması sayesinde günümüzde de yoğun olarak tercih edilmektedir. Yazı yazdığınız sırada mürekkep haznesi eğik olarak yere doğru tutulması sebebiyle yerçekimi etkisiyle sürekli olarak mürekkep akışı sağlanır. Böylece modern çeşitleri ortaya çıkmıştır. Bu kalemlerin düz bir yüzey üzerinde kullanılması zorunludur. Yere doksan derece olarak sabitlenen bir dolma kalemle yazı yazmanız mümkün olmaz. En güzel yazınızı ortaya koyabileceğiniz dolma kalem modellerini sitemizde bulabilirsiniz.

Güzel Yazı Deneyimi İçin Dolma Kalem Çeşitleri

Söz konusu kalemlerin doldurma işlemi markasına ve modeline göre çeşitlilik gösterir. Bazıları sadece mürekkebe batırılarak ve bir butona basma yoluyla doldurulurken bazıları da kalemlerin iskeletini dışarı çıkararak haznenin içine mürekkebin koyulmasıyla doldurulur. Üstelik harici bir mürekkep haznesi de satın alabilirsiniz. Mürekkep doldurma işiyle uğraşmak istemeyen kişiler kalemine uygun olan hazır dolu hazneleri alarak kolayca kalemine takabilir. Günümüzde kaligraflar tarafından en yoğun olarak kullanılan divit türü dolma kalem olarak bilinir. Dolma kalemlerin uçları, divit uçları gibi farklı özelliklerdedir. Ucu kesik olan ürünler, italik yazı stilinde yazmak için tercih edilebilir. Bunun yanında ucu sivri modeller kağıt üzerinde iz bırakır. Bu ürünlerle yazma hissi ince uçlu normal kalemler gibidir.  
Ürünlerin içine dolduracağınız mürekkep rengine göre yazı tipi de değişir. Bir dolma kalem düzgün şekilde kullanılırsa özen göstererek ömürlük olarak sıkıntı yaşamadan kullanabilirsiniz. Sürekli doldurma özelliği ile bu kalemle aranızda özel bir bağ kurabilir ve tüm yazı deneyimlerinde kullanmak isteyebilirsiniz. Cross, Scrikss, Faber, Lamy gibi seçkin markaların ürettiği dolma kalemleri Kaya Kırtasiye farkıyla satın alabilirsiniz. En kaliteli ve uygun fiyatlarla satışa sunulan kalemleri incelemek için online satış mağazamızda dolma kalem kategorisine girebilir ve güzel yazı deneyimi yaşayabileceğiniz ürünü filtreleme yöntemiyle kolayca seçebilirsiniz.