BOYAMA ÖNLÜKLERİ

Resim çizmek ve boyama yapmak çocuklarda el becerisini ve hayal gücünü en çok geliştiren aktivitelerdendir. Aileler de çocuklarının el becerileri ve sanatsal yönleri gelişmesi için sıklıka çocuklarını bu aktivitelere yönlendirir. Bu faydalarının yanında resim yapmak çocuklar için son derece eğlenceli bir aktivitedir. Çoğu çocuk resim ve hobi derslerini çok sever ve yapılan resimlerin asılması ve beğenilmesi için özgüvenlerini yükseltir. Resim çocuklar için her ne kadar faydalı ve eğlenceli olsa da küçük çocuklar boyaları ölçülü ve temiz bir şekilde kullanamayarak hem çevrelerine hem de kıyafetlerine bulaştırabilirler. Çünkü bedensel hakimiyetleri ve motor hareketleri henüz bir yetişkin kadar gelişmiş değildir. Bu durum evde yaşandığında çocuğa bakmakta olan kişi için zorluk olacaktır. Çünkü her boya yaptıktan sonra kirlenen kıyafetler oldukça can sıkıcıdır.  Okulda yaşandığında ise boyama dersinden sonra her çocuğun kıyafeti değiştirilemez. Ve hatta kıyafet değiştirilse dahi kıyafet üzerindeki lekeler çıkmayabilir. Böyle durumlara kullanılması için boyama önlükleri üretilmiştir. Özellikle küçük yaştaki çocuklara uygun bedenlerde üretilen çocuk boyama önlüğü tasarımlarıyla dikkat çeker. Boyama önlüğü 4 yaşındaki çocuklara uygun bedenlerde üretildiği gibi daha büyük veya daha küçük yaştaki çocuklara uygun bedenleri de vardır. Boya önlüğü çocukların dikkatini çekmek için renkli tasarımlara sahip olarak üretilerek çocukların boya yapma ve resim çizmeye heveslerinin artırılmasını da amaçlar. Sulu boya gibi çok sık kullanılan bazı boyaların kullanım hakimiyeti çocuklar açısından zor olduğu için sulu boya önlüğü olarak da sıkça aranırlar.

 

BOYAMA ÖNLÜĞÜ NEDEN KULLANILIR?

Boyama önlüğü kullanıldığı zaman boyama yapmakta olan çocuk da üstünü kirletme kaygısı yaşamadan özgürce dilediği resmi dilediği şekilde boyayabilir. Çocuk resim önlüğü olarak da bilinen boyama önlükleri, çocukları sıkmayan tasarımlarıyla çocukların hareketlerini kısıtlamaz, aksine hayal güçlerini özgürce kağıda dökmeleri için onlara gereken ortamı sağlar. Resim önlüğü dayanıklı ve polyester içerikli bir kumaştan üretilmiştir. Kıyafet kumaşından farklı olduğu için su geçirmeyen yapıda olan boyama önlükleri, bu özelliklerinden dolayı sıklıkla tercih edilir. Ayrıca boyama önlükleri kanserojen veya sağlığa zararlı hiçbir madde içermezler. Boyama önlüklerinin cazip olan bir diğer yanıysa temizlenmesinin çok kolay olmasıdır. Soğuk su altında bile üzerindeki boya lekeleri kolayca çıkmaktadır. Suyla temizlendikten sonra sıradan bir kumaştan üretilmediklerinden yeniden kullanmak için kurumalarını uzun süre beklemek gerekmez.

 

BOYAMA ÖNLÜĞÜ FİYATLARI

Boyama önlüğü fiyatları kumaş kalitesine, markasına, tasarımına göre değişir. Ama çocuk boyama önlükleri aşağı yukarı belli bir fiyat aralığında satılmaktadır. Faber Castell boyama önlüğü, Bu Bu boyama önlüğü gibi çeşitli markalara ait boyama önlüklerine sitemizden ve mağazalarımızdan rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Cıvıl cıvıl renklere sahip boyama önlüklerini kayakırtasiye.com’da inceleyerek satın alabilirsiniz. En kaliteli ve uygun fiyatlı boyama önlüklerini satın almak için Kaya Kırtasiye’ de doğru adrestesiniz!