KARTON DOSYA

Kurumlarda resmi evrakları ve raporları dosyalamak ve arşivlemek elzemdir. Bunun için üretilmiş pek çok dosya ve klasör ürünü vardır. En kullanışlı ve avantajlı arşivleme ürünlerinden biri ise karton dosyadır. Karton kapak dosyalar fotokopiler, anlaşmalar, resmi yazışmalar, raporlar gibi önemli evrakları arşivlemek için en uygun seçenektir. İç kısmındaki telli yapısı sayesinde kağıtlarınız dağılmadan ve kaybolmadan düzenli bir şekilde muhafaza edilir. Karton dosyalar ofisinizin ve büronuzun düzenlenmesine yardımcı olurlar. Sağlam yapısı ile evrakların zarar görmesini engelleyen karton dosyalar ön kapaklarında konunun yazılması için düzenlenmiş alan bulundurur. Bu alana evrakın ilgili olduğu konu yazılarak düzen konusunda ekstra bir katkı sağlanabilir. Telli yapısı sayesinde evrakların düzenli ve güvende olmasını sağlayan karton dosyalara evraklar 2 farklı şekilde yerleştirilebilir. Dilerseniz evrakınızı delgeç yardımıyla delerek tellere yerleştirebileceğiniz gibi, kağıtları önce poşet dosyaya yerleştirip ardından karton dosyalara istifleyebilirsiniz.

 

KARTON DOSYA ÇEŞİTLERİ

Karton dosyalar temelde yarım kapak dosya ve tam kapak dosya olmak üzere ikiye ayrılır. Yarım kapak karton dosyalar sıklıkla hastane, adliye gibi sürekli olarak aynı belgelerin toplandığı ve bu belgelerin kişiye özel dosyalarda arşivlendiği yerlerde kullanılır. Yarım kapaklı olması sayesinde belgenin kime ait olduğu ve neyle alakalı olduğu kolayca anlaşılır. Tam kapak karton dosya ise yarım kapaklı dosyanın aksine ön kapağı tamamen kapalı olan bir dosya çeşididir. Bu şekilde belgeler tozdan ve kirden güvenli bir şekilde korunmuş olur.

Bu dosya çeşidinin çeşitli renkleri de üretilir ama en sık kullanılan ve tercih edilen pembe kapaklı dosyadır. Adliye, hastane ve diğer resmi kurumlarda pembe karton dosya görmeniz çok yüksek ihtimaldir. Özellikle yarım kapaklı pembe dosya en sık kullanılan çeşitlerden biridir. Bu renk dışında sarı karton kapak dosyalar da sitemizde ve mağazamızda satılan ve sık tercih edilen karton dosya rengidir.

 

KARTON DOSYA FİYATLARI

Karton dosyalar sıklıkla pembe yarım kapak dosya ve tam kapak karton dosya olarak tercih edilir. Sitemizden ve mağazamızdan Alemdar dosya ve Umur dosya çeşitlerine göz atabilirsiniz. En avantajlı tam kapak ve yarım kapak dosya fiyatına kayakırtasiye.com’dan ulaşabilirsiniz. Kaya Kırtasiye güvencesiyle yarım kapaklı pembe karton dosya ve tam kapaklı telli karton dosya satın almak için doğru adrestesiniz!