FİLTRELE

Akrilik Boya

Hammaddesi elyaf olan akrilik boya, hobi alanlarında sıklıkla kullanılan boya çeşitleri arasında yer alır. Kokusuz ve çabuk kuruyan özelliğe sahip olan bu boyalar aynı zamanda kullanıcılarına kolay uygulama olanağı sunmaktadır. Çeşitli hobilerde ve sanat dallarında tercih edilen bu boyalar, tekstil ürünlerinin de üzerine uygulanabilmektedir. Bir diğer yandan bu ürünlerin, kolay temin edilebilmesi, başlanan işin yarım kalma sorununun önüne geçmektedir. 
Siz de ev dekorasyonunda ufak dokunuşlar yapmak için akrilik boya çeşitlerini inceleyebilir, bu boyalar ile hazırlanan örneklerden faydalanarak, mobilyalarınız üzerinde sanatsal çalışmalar gerçekleştirebilirsiniz. Sadece ev dekorasyonunda değil, kıyafetlerinizde de bu boyaları kullanarak değişik tasarımlar yapabilirsiniz. Bu boyaların bir diğer kullanım alanı ise tablolardır. Ressamların tercihi olan geniş renk skalasına sahip boyalar, hem profesyonel sanatçılar hem de resme yeni ilgi duyanların tercihidir. 
Boyanın uygulanışı ve bu boyalar ile yapılan çalışmaların örnekleri internet siteleri üzerinde yer almaktadır. Bu örnekleri ve videoları inceleyerek ve fikir alarak siz de uygulama alanları üzerinde kişisel çalışmalarınızı gerçekleştirebilirsiniz. 

Akrilik Boya Çeşitleri

Dünyada ve ülkemizde sanatsal çalışmalarda ve hobi çalışmalarında en çok tercih edilen malzeme akrilik boya çeşitleridir. Bu boyalar ile hem kağıt hem de tuval üzerine resim çizilebilmektedir. El becerinizi kağıt ve tuvallerin ötesine taşıyarak, masa örtülerinizi ve kıyafetlerinizi de bu boyalar ile renklendirebilirsiniz. Biblo, kutu gibi hediyelik ürünler de bu şekilde boyanır. Artık rengini sevmediğiniz masa ve sandalyelerinizi, hatta koltuklarınızın tahta kısımlarını ya da kitaplığınızı akrilik boyalar ile boyayarak, tüm mobilyalarınızı yenileyebilirsiniz. 
Bu boyalar su bazlıdır ve oldukça çabuk kururlar. Bu nedenle, sürülürken hızlı hareket edilmesi gerekmektedir. Kullanımına yeni başlayacak kişilerin, daha küçük yüzeyler üzerinde deneme yapması tavsiye edilir. Boyaların kullanımı sırasında dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da kapakların kapalı tutulmasıdır. Aksi taktirde geri kalan boyanız kuruyarak kullanılamaz hale gelecektir. Çalışmanız bittikten sonra ise spatulanızı ve fırçalarınızı mutlaka temizlemelisiniz. Boya kuruduğunda sert bir forma sahip olduğundan dolayı, uzun süre temizlenmeyen fırçalar sertleşecek ve bir daha kullanılamayacaktır. 
Kaya kırtasiye olarak biz, boya çeşitlerimizde Rich marka ürün satışı gerçekleştirmekteyiz. Hem kalite hem de fiyat açısından kullanıcı memnuniyetine sahip bu markanın Rich Chalked ve Rich Boyutlu seçeneklerinin tüm renklerine online alışveriş sitemizden ulaşabilir, uygun fiyat seçenekleriyle tüm boya ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Ürünleriniz aynı gün kargolanmakta ve 150 TL üzeri alışverişlerde kargo ücreti ödenmemektedir.