FİLTRELE

ŞERİT SİLİCİ

Herhangi bir konu hakkında yazı yazarken yanlış yazmak oldukça sık gerçekleşir ve normaldir. Eğer kalemlere uygun silme yöntemleri olmaz ise en ufak bir hatada yazılan tüm sayfa boşa gitmiş olur. Her kalem türü her türlü evrak veya yazıda kullanılamaz. Kurşun kalem ve uçlu kalem gibi kalem türleriyle yazılan yazılar silgi yardımıyla kolaylıkla silinip yerine istenilen sözcükler yazılabilir. Ancak bazı durumlarda kurşun kalem kullanılmaz. Okullarda, resmi evraklarda ve bunun gibi başka önemli kağıtlarda tükenmez kalem, pilot kalem ya da dolma kalem kullanmak gerekir. Bu kalem türlerine ait yazıları silmek ise maalesef silgiyle yapılamaz. Böyle bir durumda yapılan küçük bir hata yüzünden yazılan bütün yazı heba olabilir. Bu tür mürekkepli kalemleri silebilmek veya kamufle etmek için ise siliciler üretilmiştir. Silicinin diğer bir adı ve halk arasında asıl bilinen adı ise daksildir. Siliciler; sıvı silici  ve şerit silici olmak üzere esasen iki çeşittir. Sıvı silicilerse kendi içinde kalem silici ve fırça uçlu silici olarak ikiye ayrılır. Temelde kullanım amaçları aynı olsa da hangi silici çeşidinin kullanılacağı, silinecek alanın büyüklüğüne göre değişir. Bu silici çeşitlerinden biri ise yukarda bahsedildiği gibi şerit silicidir. Şerit silici özellikle cümle gibi uzun yerleri silmede oldukça kullanışlıdır. Şerit siliciler, yapılarının sıvı olmaması ile diğer iki daksil çeşidinden ayrılır. Öncelikle şerit daksil sıvı olmadığı için akışkan bir yapıda değildir bu da kullanım kolaylığı sağlar. Şerit daksili katı yapısı nedeniyle yanlış bir yere sürmek veya damlatmak olağan dışıdır.

 

ŞERİT SİLİCİ NASIL KULLANILIR?

Şerit düzeltici özellikle cümle gibi uzun ve düz yerlerdeki yanlışlıkları örtmek için çok kullanışlıdır. Bu çeşit daksil şerit halindeki yapısıyla bir eğiklik veya yamukluk olması istenmediği zamanlarda sıklıkla kullanılır. Şerit daksil silinmek istenilen yerin üstünden sürülerek, ağzından çıkan şerit ile yanlış yazılan bölgeyi siler. Şerit daksilin diğer daksil çeşitlerinden farklı olan diğer bir yanı ise, kuruması için sıvı daksillere göre daha az beklenmesi gerektiğidir. Bu özelliği ile hızlı olunması gereken durumlarda en sık kullanılan daksil çeşididir.

 

ŞERİT SİLİCİ ÇEŞİTLERİ

Şerit daksil çeşitliliği genellikle boyutlarıyla ilgilidir. Şerit daksilin boyu ve eni değişebilir. Kullanılacak alanın boyuna ve enine uygun şerit daksil tercih edilebilir. Sitemizde eni 5 mm olan şerit daksil çeşitlerine ulaşabileceğiniz gibi 4 mm ene sahip çeşitlere de ulaşabilirsiniz. Haznesinde değişik uzunlukta şerit silici bulunduran daksil çeşitleri de sitemizde mevcuttur. Kaya Kırtasiye’ de çeşitli markalara ait 6 metre, 8 metre, 12 metre ve 16 metre uzunluktaki şerit daksilleri inceleyebilir ve dilerseniz güvenle satın alabilirsiniz

 

ŞERİT SİLİCİ FİYATLARI

Şerit daksil fiyatı daksilin kalitesi, daksilin eni ve boyu, markası ve makinenin dayanıklılığına göre çeşitlidir. Tipp ex daksil çeşitlerine sitemizden ulaşabilir ve şerit tipex, sıvı silici tipex fiyatlarını inceleyebilirsiniz. Dilediğiniz fiyatta ve kalitedeki şerit daksili kayakırtasiye.com’ da inleyebilirsiniz. Kaya Kırtasiye güvencesiyle en uygun fiyatlı ve kaliteli şerit daksil çeşitlerine ulaşmak için doğru adrestesiniz!