FİLTRELE

Sümen Takımı

Sümen takımı fransızcadan gelen sümen kelimesi deri ya da suni deriden üretilen, ofis ya da büro masalarında kullanılmak için satışa sunulmuş, üstünde evrak imzalamaya ve saklamaya yarayan masa üstü aksesuarı olarak bilinir. Sümen takımı; satın aldığınız sümenle uyumlu olarak şekilde tasarlanan takvimlik, kalemlik, kalem standı, bardaklık, not kağıdı kutusu, zarf açacağı, fihrist, kartvizitlik gibi parçalardan meydana gelir. Ayrıca bu sete bazı durumlarda isimlik, masa saati, fotoğraf çerçevesi, evrak rafı gibi aksesuarlar da eklenebilir.
Sümen takımları ofislerde, bürolarda ya da okullarda müdür odalarında masa üstünü daha düzenli hale getirmek için kullanılır.  Bu ürünler genel olarak dayanıklı mukavva ya da sağlam bir deriden üretilmiştir. Yani bu ürünleri uzun yıllar bozulmadan kullanabilirsiniz.   Ayrıca ahşap ya da krom kaplı olan daha modern tarza üretilen sümen takımı modelleri siyah, kahverengi, gri, lacivert ve bordu gibi koyu renklerde daha çok tercih edilse de beyaz gibi açık renklerde de satın alınabilir. Sizler de sümen takımınızı alırken ofisinizdeki renk oyumuna dikkat ederek seçim yapabilirsiniz. Böylece çalışma ortamınız uyumu bir hale gelecektir. Açık renklerde dekore edilmiş bir ofis için koyu; koy tonlarda dekore edilmiş bir ofis için açık sümen takımları seçmek daha uygun olur. Bu ürün çoğu zaman bir staü sembolü olarak kullanılabilir ve hem masa düzenini sağlar hem de önemli evrakların korunmasına yardımcı olur.

Düzenli Bir Ofis İçin Sümen Takımı Modelleri

Sümen takımları ofisinizin en şık aksesuarlarından biri olarak masanızda işlevsel olarak kullanılabilir. Estetik bir görünüme sahip sümen takımı odaya girildiği gibi dikkat çeker. Aynı zamanda masanız sümen takımları ile daha güçlü bir görüntü kazanır.  Aksesuar olmasının yanında masaya belli bir nizam getirmesi için de kullanılır. Düzenli olan insanlar bu sayede masasında istemedikleri tüm görüntüyü ortadan kaldırabilir. Kaya kırtasiye farkıyla sümen takımlarını farklı tasarımlar ve fiyatlar arasında karşılaştırma yaparak satın alabilirsiniz. Sümen takımını seçerken bazı durumları dikkate almalısınız. Bu ürünler masaların üstünde kullanılır. Evrak imzalamak için kullanılan kalemlerin, özel evrakların saklanması ve küçük not kağıtlarının saklanması için kullanılır. Ayrıca işleve takılmayan, evlerindeki çalışma masasında da kullanabilirler.
Sümen takımları genel olarak hakiki ya da suni deriden yapılır. Tercihinize göre sümen takımını farklı malzemelerden alabilirsiniz. Ayrıca sitemizde tek tek sümen takımı parçalarını da satın alabilirsiniz. Genel olarak siyah ürünler tercih edilse de kahverengi modeller masalarda daha şık duracaktır. Ayrıca ofisinizde renkli bir görüntü hakimse dinamik modelleri tercih edebilirsiniz. Cam masa kullananlar için siyah ve renkli sümen takımları tercih edilebilir. Sitemizden Gıpta, Brons, Hilton ve Diplomat gibi özel markaların sümen takımlarını ve tekli aksesuarlarını inceleyebilir ve hemen sepetinize ekleyerek satın alabilirsiniz.